logo

آموزش دوخت آستین پفی مچ دار و چین کش

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
آموزش دوخت آستین پفی مچ دار و چین کش
آموزش دوخت آستین پفی مچ دار و چین کش
آنچه در این مقاله می‌خوانید

آموزش دوخت آستین پفی مچ دار و چین کش (How to sew a Stylish pleated puffy sleeves) یک مدل آستین کلاسیک و بسیار زیبا است که با هر نوع پارچه ای می‌توانید این آستین را بدوزید؛ ولی در مدل حلقه آستین چین دار هر چقدر پارچه لخت‌تری را انتخاب کنید مطمئناً آموزش دوخت آستین چین دار برایتان راحت‌تر است.

از طرفی چین آستین شما زیباتر خواهد شد. البته اگر تمایل دارید آستین لباستان بلند باشد بهتر است آستین مچی چین دار را انتخاب کنید؛ چون لباس‌هایی که هم از سرشانه چین می‌خورند و هم به صورت مچی چین دار هستند لباس متفاوت‌تری خواهند شد.

آموزش دوخت آستین سرشانه چین دار

اگر به دنبال آموزش دوخت آستین سرشانه چین داری هستید که جذابیت خاصی بین سایر لباس‌های زنانه داشته باشد مدل آستین چین سوزنی هم گزینه عالی برای استایل های شیک است.

آموزش دوخت آستین پفی مچ دار

قبل از آموزش آستین پفی مچ دار خوب است بدانید آستین‌هایی که به صورت مچ دار چین می‌خورند انواع مختلفی دارند. بعضی از مچ‌ها کاملاً بسته هستند ولی لبه برخی آستین‌ها با کمک یک دکمه‌ی باز و بسته می‌شوند‌.

البته برخی از مدل آستین چین دار جدید هم به صورت آستین مچی چین دار با کش هستند‌. بسته به سلیقه خودتان می‌توانید آموزش دوخت آستین مچی چین دار را در هر مدل خاصی که مد نظرتان هست انتخاب کنید.

وسایل لازم برای دوخت آستین مچی چین دار

برای دوختن مدل آستین مچی چین دار به غیر از چرخ خیاطی خانگی به یکسری وسایل دیگر نیاز دارید مثل:

  • نخ
  • پارچه
  • سوزن
  • کاغذ الگو
  • گچ خیاطی
  • متر خیاطی
  • قیچی برش
  • گیره خیاطی
  • مداد و خودکار
  • خط کش خیاطی

وسایل لازم برای دوخت آستین مچی چین دار

آموزش الگوی آستین مچی چین دار

پیش از هر کاری برای آموزش دوخت آستین مچی چین دار بدون دکمه و یا دکمه‌دار باید مراحل کار را طبق ذیل انجام دهید.

مرحله اول

الگوی آستین پفی چین دار را به صورت یک آستین ساده‌روی کاغذ الگو خیاطی ترسیم کنید. یادتان باشد ۲ تا ۳ سانتیمتر را برای لبه‌های آستین که دوخت می‌خورند را در نظر بگیرید تا بعد از دوخت آستین شما تنگ نشود. همچنین الگوی دوخت آستین پفی را بلندتر از اندازه واقعی آستین لباستان برش بزنید؛ چون معمولاً پارچه بعد از چین خوردن تا حدی کوتاه می‌شود.

مرحله دوم

 حالا الگوی ترسیم شده را از سرشانه تا مچ با خط های عمودی به چهار بخش مساوی تقسیم کنید. سپس با کمک قیچی خیاطی خط ها را از قسمت مچ تا نرسیده به خط سرشانه برش بزنید.

مرحله سوم

در این مرحله کاغذهای برش خورده را تا حد مناسبی به عنوان زاپاس از هم باز کنید تا اندازه مچ لباس به گشادی سرشانه آستین شود. حالا الگوی مد نظرتان را به آرامی که تکه‌های برش خورده از تنه آستین جدا نشوند روی کاغذ الگوی خیاطی جدیدی قرار دهید و با رعایت همان فاصله‌های تعیین شده مجدد برش بزنید.

مرحله چهارم

در آخر الگوی به دست آمده را روی پارچه قرار دهیم و از دور با سوزن ته گرد فیکس کنید. سپس از دور پارچه را با کمک قیچی خیاطی به دقت برش بزنید و برای دوختن آماده کنید.

آموزش دوخت آستین چین کش

حالا بعد از برش دادن پارچه با استفاده از الگو در اینجا نوبت به دوختن پارچه می‌رسد. در این مرحله نباید آستین را به مچ متصل کنید باید اول از همه با استفاده از نخ یا کش به هر اندازه که دوست دارید سر آستین و یا مچ لباس را چین بزنید. در آخر آستین را به سرشانه لباس و مچ برش خورده بدوزید.

آموزش دوخت آستین چین کش

آموزش دوخت آستین مچی برای مانتو

دقت کنید آموزش دوخت آستین مچی برای مانتو هم دقیقاً شبیه ترسیم الگوی آستین چین دار از سرشانه و مچی برای لباس‌های مجلسی مثل شومیز است؛ ولی در مدل مانتو آستین مچی چین دار باید پیله‌های چین را درشت‌تر انتخاب کنید.

 آموزش دوخت آستین مچی پیلی دار

 برای آموزش دوخت آستین چین دار به صورت پیله هم باید با کمک نخ و سوزن ابتدا پیله‌های سر آستین را چین بزنید. سپس توسط چرخ خیاطی پیله را فیکس کنید در آخر درست مثل مدل آستین چین دار شومیز، سر آستین را به مچ متصل نمایید. برای قسمت سرشانه پلی دار هم باید همین کار را انجام دهید. باید تفاوت که در مدل حلقه آستین چین دار پیله‌ها درشت‌تر هستند.

الگوی آستین تاج چین دار

این مدل لباس جذاب و باشکوه طراحی متفاوتی نسبت به آموزش دوخت آستین مچی چین دار دارد. معمولاً این مدل آستین چین دار بیشتر برای لباس‌های عروسکی و شومیزهای دخترانه به کار می‌رود.

سخن پایانی

در طراحی و آموزش دوخت آستین پفی مچ دار هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می‌توانید مچ آستین و قسمت سرشانه لباستان را به هر اندازه دلخواهی چین بدهید و بدوزید. فقط نکته مهم اینجاست که قبل از دوخت آستین چین دار حتماً لوازم خیاطی مثل قیچی خیاطی، چرخ خیاطی، کاغذ الگوی خیاطی و سایر لوازم ضروری خیاطی را آماده کنید. برای این کار ما در فروشگاه اینترنتی نخ سوزن هر نوع وسیله لازم برای خیاطی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *