logo

محل قرار گرفتن جیوه در چرخ خیاطی قدیمی

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
جیوه در چرخ خیاطی قدیمی
محل قرار گرفتن جیوه در چرخ خیاطی قدیمی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

جیوه در چرخ خیاطی قدیمی (Red Mercury in old Sewing Machine) یک ماده حیاتی و خیلی گران‌بها است که برخی شرکت‌های تولیدکننده چرخ خیاطی برای ارتقاء عملکرد این ماشین‌های دستی از آن استفاده می‌کردند؛ ولی این ماده باارزش امروزه دارای کاربردهای دیگری مثل تولید انرژی هسته‌ای و ساخت برخی داروهای شیمیایی هم دارد‌.

اگر چه بیشتر محققان بر این باورند که جیوه در چرخ خیاطی قدیمی فقط یک افسانه است؛ اما در برخی کتب گذشتگان نوشته شده است که جیوه قرمز در ساخت برخی چرخ خیاطی خانگی کاربردهای زیادی داشته است که استفاده از آن در ساختار چرخ خیاطی امری ضروری‌ بوده است.

جیوه در چرخ خیاطی قدیمی

کیمیاگر نام دیگر جیوه قرمز در چرخ خیاطی است که بیشتر گذشتگان این ماده باارزش را تنها با این نام می‌شناسند. اما سؤال اینجاست این طلا در کجای چرخ خیاطی است؟ یکسری افراد شایعه کردند که جیوه در چرخ خیاطی قدیمی فقط در قسمت‌های خاصی از برندهای چرخ خیاطی وجود دارد.

در واقع این ماده بیشتر کنار میله رابط بین دسته و ماکو است؛ اما بعد از گذشت مدتی شرکت‌های تولیدکننده چرخ خیاطی از ضرر جیوه قرمز روی سلامتی افراد باخبر شدند. به همین دلیل مدل‌های جدیدتری از چرخ خیاطی را تولید کردند.

اگر چه این مدل‌ها فاقد جیوه هستند ولی قابلیت‌ها و کارایی بهتری دارند‌. به همین دلیل قیمت چرخ خیاطی در مدل‌های متنوع نسبت به نسل‌های قدیمی افزایش پیدا کرده است‌. پس تنها مدل‌های قدیمی چرخ خیاطی جیوه دار هستند.

کدام چرخ خیاطی جیوه دارد؟

هیچ گاه در چرخ خیاطی خانگی جدید دنبال جیوه قرمز نباشید. چون این ماده به شدت برای سلامتی انسان ضرر دارد و سال‌هاست که جیوه از ساختار چرخ خیاطی‌ها حذف شده است. شاید در برخی از چرخ خیاطی خانگی که مادربزرگ‌های ما داشته‌اند مقدار کمی جیوه وجود داشته باشد.

کدام چرخ خیاطی جیوه دارد؟

ولی اصلاً این ماده طوری نیست که بتوان آن را از سایر آلیاژهای به کار رفته در چرخ خیاطی جدا کرد و با قیمت گزافی به دلالان فروخت. البته این ماده گران‌بها در لوازم دیگری مثل رادیوهای قدیمی هم شاید وجود داشته باشد.

محل قرار گرفتن جیوه در چرخ خیاطی قدیمی

یکی از باارزش‌ترین موادی که در طبیعت وجود دارد جیوه قرمز است. این ماده در سالیان گذشته برای ساخت برخی کالاها از جمله تلویزیون و چرخ خیاطی کاربرد داشته است؛ اما جیوه قرمز ماده‌ای بسیار سمی است که استنشاق آن باعث مسمومیت‌های شدیدی می‌شود.

ولی امروزه بسیاری از دولت‌ها ادعا دارند که می‌توان از جیوه قرمز برای ساخت بمب‌های هسته‌ای و سلاح‌های هسته‌ای استفاده کرد. به همین دلیل افراد به دنبال جیوه در چرخ خیاطی هستند. این ماده را بیشتر در چرخ‌های ارزان قیمت و قدیمی در قطعه‌ای نزدیک به ماکوی چرخ خیاطی استفاده می‌کردند‌.

اما شاید همین گفته تنها در ذهن برخی افراد سودجو باشد. اگر تا به حال عکس جیوه قرمز در چرخ خیاطی را دیده باشید خواهید دید که محل دقیقی برای قرار گرفتن این ماده در چرخ خیاطی وجود ندارد.‌

چگونه بفهمیم چرخ خیاطی جیوه دارد؟

این روزها با تب و تاب میلیاردی بودن قیمت جیوه قرمز چرخ خیاطی قدیمی سبب شده است تا بسیاری از افراد به فکر تشخیص جیوه در چرخ خیاطی با گوشی بیافتند. انجام این کار به این صورت است که اگر گوشی همراه خود را نزدیک سوزن چرخ خیاطی که دارای جیوه قرمز است قرار دهید بدون شک سیگنال گوشی شما از بین خواهد رفت‌‌. در نتیجه شما با عکس جیوه قرمز در چرخ خیاطی خواهید فهمید که جیوه در کجای چرخ خیاطی است.

چگونه بفهمیم چرخ خیاطی جیوه دارد؟

سخن پایانی

آیا واقعاً چرخ خیاطی قدیمی جیوه دار است یا تنها افسانه‌ای بیش نیست! به هر حال چرخ خیاطی‌های قدیمی چه جیوه داشته باشند و چه جیوه نداشته باشد دیگر کارایی چندانی ندارند و امروزه تا حد زیادی تولید آن‌ها متوقف شده است.

البته جای خود را به انواع چرخ خیاطی مدرن مثل چرخ خیاطی تیپیکال، چرخ خیاطی جک، چرخ خیاطی زوجی و… داده‌اند. اگر چه جیوه در چرخ خیاطی‌های مدرن وجود ندارد؛ ولی هر کدام از این چرخ‌های خیاطی قابلیت‌های منحصربه‌فردی دارند که اصلاً قابل مقایسه با چرخ خیاطی‌های قدیمی نیستند که در آن‌ها جیوه قرمز وجود دارد.

به هر حال اگر قصد خرید هر نوع چرخ خیاطی دارید بهتر است به فروشگاه اینترنتی نخ سوزن مراجعه کنید. مجموعه‌ نخ ‌سوزن به عنوان سایت بازرگانی شفیعی متشکل از یک تیم جوان و پویا است که در هر لحظه برای ارائه بهترین خدمات تلاش داشته و بر این اعتقاد هستند که کمک به مشتری برای انتخاب بهترین گزینه بر فروش محصول مقدم است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *