وبلاگ

سوزن خیاطی صنعتی

سوزن چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی از جمله وسایلی به حساب می آید که در هر خانه ای لازم است. البته همه افراد یک خانه، به خیاطی علاقمند نیستند اما یادگیری دوخت و دوز با چرخ خیاطی، کاری بسیار ساده بوده و میتوانید تنها با فراگیری اصول اولیه خیاطی، لباس های تنگ یا گشادتان را اندازه بدن کنید یا حتی لباس هایی را که دچار پارگی شده اند به راحتی بدوزید و تعمیر کنید. اما پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شد تا چرخ های خیاطی به دو دسته صنعتی و خانگی دسته بندی شوند و اصلی‌ترین دلیل این طبقه بندی، کاربرد آنها بوده است. باید بدانید چرخ خیاطی صنعتی از جمله چرخ های تخصصی می باشد و سوزن خیاطی صنعتی نیز متفاوت است. به گونه ای که هر دستگاه تنها برای انجام یک کار مورد استفاده قرار میگیرد.

 

خرید لوازم خیاطی

 

به عنوان مثال برخی از چرخ های صنعتی تنها برای راسته دوزی یا زیگزاگ مورد استفاده قرار میگیرند و البته سوزن آنها نیز متفاوت است. در صورتی که چرخ های خانگی با تجهیزاتی که در اختیار دارند، میتوانند از پس دوخت های مختلفی در حجم کم و بسیار محدود برآیند.
اما مسئله اینجاست، برای اینکه بتوانیم از چرخ خیاطی مناسب استفاده کنیم باید نسبت به سوزن خیاطی صنعتی اطلاعات کافی بدست آوریم. در ادامه در نظر داریم اطلاعات مناسبی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

سوزن خیاطی صنعتی راسته دوزی

همانطور که از اسمش پیداست این نوع سوزن خیاطی صنعتی در چرخ های خیاطی راسته دوز صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. انتهای این نوع سوزن ها کاملا گرد بوده و کمک می کند تا شناسایی آن در راستای قرار گیری در قسمت ساق و نوک آن به راحتی صورت گیرد. البته باید بدانید که طرف دیگر آن کاملا صاف و طرف دیگر آن قبل از سوراخ سوزن دارای یک تو رفتگی کوچک مشاهده می شود.
اگر فکر جا زدن سوزن خیاطی صنعتی در داخل چرخ هستید باید بگوییم که در ابتدا باید توپی چرخ خیاطی را با کمک دست بچرخانید تا میل در بالاترین حد ممکن خود قرار گیرد که از آن تحت عنوان نقطه مرگ نیز یاد می شود. البته باید پیچ نگهدارنده ی سوزن را با پیچ گوشتی یک دور شل کنید و قسمت تورفتگی سوزن را در سمت راست خود قرار دهید. سپس سوزن را داخل سوراخ میل سوزن قرار داده و تا آخر به سمت بالا هدایت کنید.
وقتی سوزن به انتها رسید همزمان با دست دیگر پیچ نگهدارنده ی سوزن بند را محکم ببندید در این مدل از چرخ خیاطی ها نخ از سمت چپ به راست از سوراخ سوزن عبور می کند، دقت کنید سوراخ سوزن بدون هیچ گونه زاویه ای باید کاملا صاف باشد.

سوزن خیاطی صنعتی زیگزاگ

همانطور که گفته شد این نوع سوزن بیشتر در چرخ خیاطی های زیگزال صنعتی کاربرد دارد. انتهای این سوزن کاملا گرد است و شناسایی جهت قرار گیری آن از قسمت ساق و نوک آن انجام می شود. یک طرف سوزن کاملا صاف و طرف دیگر آن قبل از سوراخ سوزن دارای یک تو رفتگی کوچک است. این مسئله را باید به خاطر داشته باشید که قسمت بالای سوزن خیاطی صنعتی زیگزاگ، در مقایسه با سوزن راسته دوزی قطورتر بوده و از طول کمتری برخوردار می باشد.
نصب این سوزن نیز بسیار راحت است:
شما باید توپی چرخ خیاطی را با دست خود بچرخانید تا میل سوزن در نقطه مرگ بالا یعنی بالاترین حد ممکن قرار گیرد. برای راحتی کار نیز میتوانید کار اهرم پایه دوخت را آزاد کنید و پایه ی دوخت را به سمت چپ هدایت کنید. در ادامه پیچ نگهداره سوزن با کمک آچار آلن باید یک دور شل شود تا قسمت تو رفتگی سوزن به سمت پشت چرخ خیاطی انتقال یابد. پس از آن میتوانید سوزن را داخل سوراخ سوزن بند قرار داده و تا آخر به سمت بالا هدایت نمائید.
وقی سوزن به انتها رسید همزمان با دست دیگر پیچ نگهدارنده ی سوزن بند را محکم ببندید. در این مدل چرخ خیاطی ها نخ از سمت جلو به پشت از سوراخ سوزن عبور می کند، دقت کنید سوراخ سوزن بدون هیچ گونه زاویه ای باید کاملا صاف باشد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید