logo

بهترین چرخ خیاطی خانگی

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
بهترین چرخ خیاطی خانگی
بهترین چرخ خیاطی خانگی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

بهترین چرخ خیاطی خانگی از جمله وسایلی است که امروزه در همه خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای زیادی دارد. خرید و داشتن چرخ خیاطی های حرفه ای و  اختصاصی برای افرادی که تنها برای استفاده شخصی خود از چرخ خیاطی بهرمند می شوند لزومی ندارد. همچنین اگر از لحاظ نیاز و یا بودجه نمی توانید یک چرخ خیاطی صنعتی در خانه داشته باشید، بهتر است با بهترین چرخ خیاطی خانگی و انواع مارک های آشنا شوید تا گزینه ای مناسب را انتخاب نمایید. به همین جهت در این مقاله از نخ سوزن به طور کامل درمورد بهترین چرخ خیاطی خانگی صحبت خواهیم کرد. از جمله سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم عبارت است از:

 • بررسی ویژگی های بهترین چرخ خیاطی خانگی
 • معرفی بهترین مارک چرخ خیاطی خانگی
 • نکات مهم هنگام خرید بهترین چرخ خیاطی خانگی
 • برسی قیمت بهترین چرخ خیاطی خانگی
 • و…

ویژگی بهترین چرخ خیاطی خانگی

بهترین چرخ خیاطی خانگی دارای ویژگی های زیادی است که در کیفیت نهایی کار تاثیر زیادی دارد و از جمله عواملی که باید قبل از خرید چرخ خیاطی برای مصارف خانگی در نظر بگیرید شامل مواردی می شود که عبارت است از:

 • سر و صدای دستگاه

اما اگر بخواهد در فضایی که زندگی می کند از آن استفاده کند، اولین عامل اصلی در فاکتورها باید صدا باشد. دستگاه های پر سر و صدا هنگام استفاده در خانه می توانند باعث سردرد وحشتناکی شوند. این موضوع می تواند افراد خانواده شما را ناراحت کرده و باعث تحریک اعصاب شما شود. دستگاه پر سر و صدا تمرکز شما را بهم زده و در نهایت بر روی نتیجه نهایی اثر گذار خواهد بود. بنابراین باید تا حد زیادی از خرید چرخ خیاطی خانگی پر سر و صدا برای مصارف خانگی خودداری کرد.

 • سبک و قابل حمل

یکی دیگر از عواملی که باید قبل از خرید بهترین چرخ خیاطی خانگی در اولویت قرار گیرد وزن آن است. چرخ خیاطی های صنعتی سنگین تر جابجایی بسیار دشوارتری دارند. بنابراین، باید برای چرخ خیاطی خانگی، حداقل وزن را انتخاب کرد. این آزادی به شما امکان می دهد هر زمان که احساس کردید باید محل خیاطی خود را عوض کنید به راحتی آن را جا به جا کنید. قابلیت حمل به کاربران کمک می کند تا ضمن رفتن به کلاس های خیاطی، با ماشین رفت و آمد کنند. این یک ویژگی مهم است که به راندمان دستگاه می افزاید.

 • سهولت استفاده

اکنون که می خواهید بهترین چرخ خیاطی خانگی را برای خود تهیه کنید، باید به مواردی مثل راحتی در کار کردن با آن چرخ خیاطی نیز دقت نمایید. از همین رو می توانید چرخ خیاطی هایی استفاده کنید که دارای ویژگی های باشد که تجهیزاتی را ارائه می دهد که فقط ویژگی های کافی را برای حفظ سرگرمی شما فراهم می کند. صرف نظر از کاربرد، توصیه می شود بهترین چرخ خیاطی خانگی را بخرید که کار با آن بسیار ساده و آسان باشد. در صورت نیاز به یادگیری کار با چرخ خیاطی، می توانید از فیلم های آموزشی نصب چرخ خیاطی استفاده کنید. به همین جهت مهم است که دستگاهی بخرید که اصلاً پیچیده نباشد.

 

بهترین مارک چرخ خیاطی خانگی

در بازار ایران چرخ خیاطی های زیادی وجود دارد که ممکن است باعث سردرگمی افرادی شود که اطلاعات کافی نسبت به چرخ خیاطی ها و مارک های آن ندارد. در ادامه به بررسی مارک های چرخ خیاطی و بهترین چرخ خیاطی خانگی می پردازیم که به عنوان بهترین مارک ها شناخته می شوند. 3 تا از بهترین مارک چرخ خیاطی شناخته شده در بازار عبارت است از:

چرخ خیاطی برادر اصل ژاپن

برند Brother یکی از بزرگترین مارک های فروش چرخ خیاطی خانگی در جهان است و بدون درج حداقل یک مدل از چرخ های Brother هیچ لیستی نمی تواند کامل باشد. این برند در میان افراد حرفه ای و افرادی که به تازگی وارد دنیای خیاطی شده اند از درجه بالایی برخوردار است.

DVD های آموزشی که به همراه این دستگاه ها ارائه می شود به شما کمک می کند تا دستگاه خود را به روشی بهتری بشناسید. این نوع چرخ ها بسیار سبک وزن بوده و این موضوع آن را به یک دستگاه مناسب برای مصارف خانگی تبدیل کرده است. پدال پا یکی از امتیازات این دستگاه بوده و به شما این امکان را می دهد که مطابق میل خود از آن استفاده کنید.

مشخصات فنی

با داشتن 130 دوخت داخلی، 8 عدد دکمه ساده، تمام ویژگی های مورد نیاز برای انجام هر کار مربوط به گلدوزی، دوخت اولیه، تک نویسی و لحاف سنگین را در اختیار شما قرار می دهد.

جدای از تمام این ویژگی های اساسی، 8 روش تخصص وجود دارد که می توانید بیش از همه مراحل دوختن، زیپ زدن، صاف کردن، لحاف کاری و سایر موارد خیاطی خود را بدست آورید. مدل های Brother مملو از ویژگی های کارآمد می باشند که می تواند حتی نیاز افراد حرفه ای را نیز بر آورده کند. وقتی از برند Brother نام برده می شود، چشم بسته می توان به استحکام و کیفیت دوخت آن اطمینان کرد. این چرخ خیاطی ها متنوع بوده و به راحتی می توان به آن اعتماد کرد که باعث می شود گزینه مناسبی برای کاربر خانگی باشد. چرخ های این برند کاربر پسند بوده و پس از یک استفاده و تمرین نسبتاً مناسب، می تواند هرگونه خیاط تازه کار را به عنوان یک حرفه ای جلوه دهد.

 

چرخ خیاطی الکترونیکی Janome

چرخ خیاطی برند ژانومه یکی از بی رقیب ترین برندهای چرخ خیاطی است که می تواند در

مشخصات فنی

دستگاه های این برند از 30 نوع دوخت و همچنین 6 دکمه یک مرحله ای برخوردارند. دکمه معکوس آسان آن، یکی از نکات برجسته این دستگاه است. این به کاربر کمک می کند تا اشتباهات خود را کاهش داده و پروژه هایی با دقت بالا ایجاد کند. همچنین دارای بازوی رایگان است که به شما امکان می دهد پروژه های خیاطی و گلدوزی را انجام دهید.

دکمه کنترل سرعت به شما امکان می دهد سرعت را مطابق میل خود تنظیم کنید. یکی دیگر از ویژگی های کوچک اما بسیار کارآمد دکمه بالا و پایین سوزن است. لازم نیست نگران این باشید که دستگاه دو بخیه را از خود دور کند. بهترین قسمت در مورد دستگاه، نتایج نهایی آن است. شما نتایجی بهتر از نتایجی که این دستگاه ارائه کرده است پیدا نمی کنید. کیفیت کوک و مقاومت کوک مثال زدنی است.

اگرچه دستگاه کاملاً محکم است، اما وزن آن هنوز هم بیشتر افراد را شگفت زده می کند. وزن آن حدود 18 پوند است که نسبت به سایر همتایان موجود در بازار بسیار کم است. این دستگاه از قطعات فلزی ساخته شده است اما همچنان سر و صدای زیادی ایجاد نمی کند. نمی توان برای خاموش کردن حرکت آزاد به دستگاه اعتماد کرد زیرا کیفیت بخیه می تواند افت پیدا کند. دستگاه دارای استحکام و توانایی دوختن چندین لایه از پارچه ها بدون متوقف کردن دستگاه است.

چرخ خیاطی برند  Curvy

چرخ خیاطی برند  Curvy

این برند یکی از ساده ترین چرخ خیاطی خانگی را ارائه می دهد. همچنین این چرخ ها سرعت بالایی دارند. بهترین قسمت در مورد این دستگاه ها این است که اگر چه به نظر می رسد تنها از عهده دوخت پارچه های نازک بر می آید، اما در واقعیت می تواند انواع پارچه های مختلف را به راحتی بدوزد. موارد زیادی وجود دارد که به جزئیات این چرخ خیاطی خانگی می افزاید. 3 چراغ LED در قاب دستگاه گواهی بر این امر است. ویژگی های زیاد آن می تواند با کمک مداخله رایانه سفارشی سازی کرد. دوخت با حداکثر سرعت 750 کوک در دقیقه به اندازه کافی سریع است که برای یک چرخ خیاطی مورد نیاز برای مصارف خانگی کافی باشد.

مشخصات فنی

Curvy دارای 225 کوک داخلی است که شامل کوک های کششی، کوک های تزئینی و 7 دکمه مخصوص است. گفته می شود از میان این هفت دکمه، شش مورد کاملاً خودکار هستند. این سیستم با یک سیستم دوخت حرفه ای و یک سیستم سریع و هوشمند نخ کردن سوزن به شما امکان می دهد در کوتاه ترین زمان ممکن پروژه های خود را سرو سامان دهید.

چراغ های LED به گونه ای طراحی شده اند که حتی اگر دستگاه به طور مداوم برای ساعت ها کار کند، خنک بماند. این چرخ ها با یک قاب فلزی سنگین ساخته شده اند که باعث دوام آن در هسته می شود.

 

نکات مهم در خرید بهترین چرخ خیاطی خانگی

نکات مهمی در خرید و انتخاب بهترین چرخ خیاطی خانگی وجود دارد که هنگام خرید باید به آن ها دقت نمایید. مهمترین نکات هنگام خرید عبارت است از:

 • امکان دوخت انواع پارچه ها

به طور کلی چرخ خیاطی های زیادی وجود دارند که امکان دوخت برای هر نوع پارچه ای برای آن ها فراهم است اما در میان آن ها چرخ خیاطی هایی نیز هستند که برای دوخت پارچه های نازک و یا دوخت با پارچه های ضخیم محدودیت داشته و قابلیت انجام هر نوع دوخت با جنس های مختلف پارچه را ندارند. به همین جهت بررسی این قابلیت که چرخ خیاطی موردنظر امکان کار کردن با هر پارچه ای را به شما بدهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • وزن چرخ خیاطی

سبک بودن چرخ خیاطی خانگی از این اهمیت دارد که در صورتی که در منزل نیاز به جابجایی چرخ خیاطی شد، جابجایی چرخ خیاطی امری ناممکن نبوده و به راحتی انجام گردد.

 • برخورداری از قابلیت سوزن نخ کن خودکار

سوزن نخ کردن امری است که در برخی افراد به زمان زیادی نیاز دارد و امکان سوزن نخ کن خودکار قابلیتی است که می تواند راندمان کاری را افزایش داده و باعث بالاتر رفتن سرعت در خیاطی گردد.

 • تنظیم کشش نخ

قابلیت تنظیم کشش نخ در چرخ خیاطی ها باعث می شود تا معضل پاره شدن نخ را نداشته باشید و سرعت کارتان بالاتر رود. از همین جهت لازم است که هنگام خرید چرخ خیاطی از داشتن قابلیت تنظیم کشش نخ مطمئن شوید.

 • قابلیت جادکمه زن

بعضی از چرخ خیاطی ها امکان زدن جادکمه را ندارد. از این رو افرادی که با این چرخ خیاطی ها کار می کنند احتیاج به وسیله جداگانه ای برای این کار پیدا می کنند یا مجبور می شوند تا لباس های دوخت خودشان را به افرادی که تعمیرات دوختی انجام میدهند بسپارند. برخورداری از قابلیت جادکمه زدن در چرخ خیاطی ها این امکان را فراهم می کند تا خیاطان به راحتی بتوانند با یک چرخ خیاطی تمامی کارهای اساسی دوخت را خودشان انجام دهند و از برون سپاری کارهای جزئی هنگام دوخت راحت گردند. از همین رو هنگام خرید چرخ خیاطی خانگی توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است.

قیمت بهترین چرخ خیاطی خانگی

یکی از مسائلی که در هنگام انتخاب بهترین چرخ خیاطی خانگی باید به آن توجه کرد هزینه خرید یک چرخ مناسب است. صرف هزینه زیاد بر روی یک چرخ خیاطی و بدون اینکه نیاز اساسی به آن وجود داشته باشد امری بیهوده است. بنابراین، بسته به پیچیدگی کار خود، دستگاهی را انتخاب کنید که به شما در پیشرفت مهارت هایتان بدون ایجاد ضرر کمک کند. چرخ خیاطی های خانگی، انواع مختلفی دارد که با توجه به کارکرد هر فرد باید چرخ خیاطی مناسب انتخاب و خرید گردد. قیمت چرخ خیاطی خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به مواردی اشاره کرد که از جمله آن ها عبارت است از:

 • مدل چرخ خیاطی ها
 • نحوه عملکرد چرخ خیاطی
 • چرخ خیاطی کامپیوتری
 • چرخ خیاطی مکانیکی
 • چرخ خیاطی هایی با قابلیت های اتوماتیک
 • و…

با توجه به مواردی که در بالا گفتیم، هر کدام به طور جداگانه بر قیمت تاثیرگذار بوده و از همین رو نمی توان قیمت دقیقی برای چرخ خیاطی های خانگی درنظر گرفت. برای اطلاع دقیق از قیمت چرخ خیاطی های خانگی، می توانید با بازرگانی شفیعی ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره رایگان پشتیبانان سایت نخ سوزن بهرمند شوید.

جمع بندی

در این مقاله از فروشگاه نخ سوزن مباحثی کامل پیرامون معرفی بهترین چرخ خیاطی خانگی مطرح شد که از جمله آن موارد عبارت است از:

 • بررسی ویژگی های بهترین چرخ خیاطی خانگی
 • معرفی بهترین مارک چرخ خیاطی خانگی
 • نکات مهم در خرید بهترین چرخ خیاطی های خانگی
 • قیمت بهترین چرخ خیاطی خانگی
 • و…
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *