logo

انواع لوازم چرخ خیاطی

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
انواع لوازم چرخ خیاطی
انواع لوازم چرخ خیاطی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

انواع لوازم چرخ خیاطی از جمله مواردی است که اطلاع داشتن از هرکدام آن ها برای تمام افرادی که به نحوی با چرخ خیاطی سرو کار دارند لازم است. چرخ خیاطی ابزاری دوست داشتنی است که اکثریت ما خاطره ای لذت بخش از نشستن مادران و مادربزرگانمان در پشت آن و دوخت انواع لباس ها داریم. با پیشرفت علم و تکنولوژی چرخ خیاطی ها به مرور دچار تفاوت های بسیار گسترده ای شدند که گاها با چرخ خیاطی قدیمی قابل مقایسه نیستند.

از این رو ممکن است که به انواع لوازم چرخ خیاطی و شناخت هرکدام از آن ها نیاز پیدا کنیم. در این مقاله از نخ سوزن با توجه به اهمیت این موضوع و با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال خرید انواع لوازم چرخ خیاطی هستند، به طور کامل درمورد جوانب مختلف لوازم چرخ خیاطی از جمله قیمت انواع لوازم چرخ خیاطی صحبت خواهیم کرد.

 

قطعات چرخ خیاطی

قطعات چرخ خیاطی

اگر قصد خرید چرخ خیاطی صنعتی را دارید، مطمئنا آشنایی با انواع لوازم چرخ خیاطی به شما کمک خواهد کرد تا تصمیمات درست تری را در این زمینه اتخاذ نمائید و رضایت بیشتری را از خرید خود داشته باشید. از جمله قطعات چرخ خیاطی صنعتی عبارت است از:

  • ماسوره

منظور از ماسوره، قرقره‌ ای کوچک است که در پایه چرخ و در قسمت زیرین سوزن و نعل و البته داخل ماکو جایگذاری می شود تا نخ دوم برای قلاب بخیه از جانب آن تامین شود. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، انواع مختلفی از ماسوره اعم از شیشه ای، فلزی، پلاستیکی و اخیرا ماسوره های آماده و دارای نخ، تولید و به بازار ارائه شده است.

  • ماکو

ماکو را میتوان از جمله مهم ترین و کاربردی ترین انواع لوازم چرخ خیاطی به حساب آورد. اصلی ترین وظیفه ماکو هم، محافظت از چرخش ماسوره است. بدون وجود ماکو، هیچگاه قادر به دوخت و دوز نخواهید بود. همچنین اگر تمایل به تنظیم نخ دارید، باید به سراغ تنظیم ماکوی چرخ خیاطی بروید. در بسیاری از مواقع دوخت بد و نامنظم بر روی پارچه به واسطه معیوب بودن ماکو به وجود می آید.

این مسئله را باید به خاطر داشته باید که ماکوی چرخ خیاطی های گلدوزی و دستی در انواع مختلفی به بازار ارائه شده اما ماکوی اکثر چرخ های خیاطی به یک شکل می باشد. هر چند استثناهایی وجود دارد، مانند ژانومه 813 یا سری چرخ خیاطی های الکترونیک ژانومه دارند. توصیه می شود قبل از خرید ماکو حتما با کارشناسان و متخصصان سایت نخ سوزن ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات کاملی در این حوزه در اختیار شما قرار دهند.

  • پیچ گوشتی چرخ خیاطی

برخی اوقات ممکن است بهترین چرخ خیاطی خانگی هم با مشکلی مواجه شود. از این رو باید سعی در رفع عیوب چرخ کرد. در این شرایط برای بررسی اوضاع داخلی چرخ خانگی مسلما پیچ گوشتی متناسب با چرخ خیاطی به کارتان می آید. حتی در برخی موارد در راستای سفت کردن اتصالات نیز میتوانید از آن استفاده نمایید.

  • پدال

همچون پدال ماشین ها، پدال در چرخ خیاطی با هدف چرخاندن چرخ خیاطی مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله به کمک نیروی برق توسط دینام، چرخ ها را به حرکت در می آورد. پدال وسیله ای برای کنترل سرعت دوخت است که در تمیز و درست دوخته شدن پروژه بسیار موثر است. شما با استفاده از پدال در هنگام دوخت می توانید سرعت حرکت سوزن را متناسب با نوع دوخت تنظیم کنید.

این قطعه می تواند تاثیر به سزایی در سهولت دوخت داشته باشد. تنها در هنگام استفاده از آن باید قادر به ایجاد تعادل بین دوخت و حرکت پای خود باشید. در برخی از انواع چرخ خیاطی می توانید برای کنترل پدال از دست خود استفاده کنید. امروزه با توجه به پیشرفت ها، انواع مختلفی از پدال به بازار معرفی شده که میتوانید با توجه به نوع چرخ خیاطی خود، مناسب ترین نوع موجود را انتخاب نمائید.

 

جمع بندی

در این مقاله از فروشگاه نخ سوزن شما با انواع لوازم چرخ خیاطی و البته عملکرد و کارآیی هرکدام از آنها آشنا شدید. که هرکدام از این محصولات در چه راستایی کاربرد دارند و برای کدام یک از انواع چرخ خیاطی موجود در بازار مناسب است. با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی در این حوزه در اختیار شما قرار دهند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *