logo

بررسی انواع چرخ خیاطی صنعتی و لوازم جانبی چرخ خیاطی صنعتی + قیمت چرخ خیاطی

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
بررسی انواع چرخ خیاطی صنعتی و لوازم جانبی چرخ خیاطی صنعتی + قیمت چرخ خیاطی
بررسی انواع چرخ خیاطی صنعتی و لوازم جانبی چرخ خیاطی صنعتی + قیمت چرخ خیاطی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

انواع چرخ خیاطی صنعتی گستره بزرگی دارد که با پیشرفت تکنولوژی به صورت تدریجی به مدل های چرخ خیاطی صنعتی اضافه شده است. هرکدام از انواع چرخ خیاطی صنعتی باعث بالا بردن کیفیت لاین های مختلف خیاطی می شود. چرخ خیاطی های صنعتی و انواع آن عموما برای استفاده در منزل و حتی مزون های کوچک برخلاف تاثیر زیادی که در کیفیت دوخت دارند، به جهت هزینه هایی که دارد توصیه نمی شود.

از انواع چرخ خیاطی های صنعتی در کارگاه های دوختی بزرگ استفاده می کنند که باعث بالا رفتن سرعت و راندمان کاری در صنعت پوشاک و کارگاه های تولیدی می شود. شناخت انواع چرخ خیاطی های صنعتی برای افرادی که بالا رفتن کیفیت محصول و بالا رفتن سرعت کاری برایشان دغدغه است، اهمیت زیادی دارد. از همین رو در این مقاله از نخ سوزن به بررسی انواع چرخ خیاطی های صنعتی می پردازیم که از جمله سرفصل های آن عبارت است از:

 • چرخ خیاطی صنعتی چیست؟
 • چرخ خیاطی صنعتی بدون دینام
 • چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز
 • چرخ خیاطی صنعتی سردوز
 • قیمت چرخ خیاطی صنعتی
 • و…

چرخ خیاطی صنعتی چیست؟

چرخ خیاطی صنعتی چیست؟

چرخ خیاطی صنعتی به چرخ خیاطی هایی می گویند که در کارگاه های بزرگ و برای حجم بالای تولیدات از آن ها استفاده می کنند. چرخ خیاطی های صنعتی دارای بدنه هایی به شدت محکم بوده و بسیار مقاوم می باشند. دارای قدرت موتور بالایی هستند و می توانند تعداد زیادی از انواع دوخت ها را در کمترین مدت لازم، به راحتی و با بالاترین کیفیت تولید کنند. در کنار چرخ خیاطی های صنعتی که مناسب استفاده در کارگاه های بزرگ دوختی و مزون ها است، مدلی از این چرخ خیاطی ها وجود دارد که مناسب دوخت کیف و کفش هستند و در کارگاه های تولیدی کیف و کفش از آن ها استفاده می شود. چرخ خیاطی صنعتی به دلیل قدرت موتور بالایی که دارد، از سرعت بسیار زیادی برخوردار است از همین رو در کمترین زمان می تواند از پس حجم بالای دوخت و سفارشات دوختی در کارگاه های صنعتی بربیاید.

چرخ خیاطی صنعتی قابلیت دوخت انواع جنس های پارچه را دارد و می تواند بسته به سفارشات، دوخت های ضخیم دوز با دوخت های ضخیم مثل انواع پارچه های زمستانی، چرم و… همچنین دوخت های نازک دوز را که در آن ها از پارچه هایی مثل حریر، گیپور و… استفاده می شود به خوبی در تعداد موردنظر انجام دهد. چرخ خیاطی صنعتی دارای انواع مختلفی است که از جمله مهم ترین نوع آن چرخ خیاطی ها عبارتند از:

 • چرخ خیاطی صنعتی بدون دینام
 • چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز
 • چرخ خیاطی صنعتی سر دوز
 • چرخ خیاطی صنعتی میاندوز

در ادامه به طور کامل به بررسی هرکدام از این موارد می پردازیم.

چرخ خیاطی صنعتی بدون دینام

چرخ خیاطی صنعتی بدون دینام

هنگام خرید چرخ خیاطی صنعتی برای این که راندمان کاری بهتری داشته باشید، بهتر است به سراغ چرخ خیاطی های صنعتی بروید که بدون دینام باشند. چرخ خیاطی های صنعتی بدون دینام یکی از محبوب ترین انواع چرخ خیاطی های صنعتی است که مزیت های بسیاری نسبت به چرخ خیاطی هایی دارد که با دینام بزرگ کار می کنند. برای مثال چرخ خیاطی صنعتی بدون دینام دارای مزایایی است که از جمله آن ها عبارت است از:

 • پایین بودن صدا و لرزش چرخ خیاطی صنعتی
 • صرفه جویی در میزان مصرف برق
 • برخورداری از قابلیت تنظیم موقت سوزن
 • برخورداری از قابلیت کنترل سرعت
 • تنظیم نمودن سیستم شمارش بخیه

چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز

چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز

یکی از مهمترین چرخ خیاطی های صنعتی، چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز است. این نوع از چرخ خیاطی در کارگاه های دوخت، مزون های بزرگ و… کاربردهای زیادی دارد. نحوه کار این چرخ خیاطی صنعتی به این صورت است که دوختی یکنواخت و مستقیم روی قسمت هایی از پارچه لباس که نیاز به دوخت یکنواخت و بدون پیچیدگی دارند، میزند. دوخت صاف یا راسته ابتدایی ترین دوخت است که خیاط هنگام دوخت از آن استفاده کرده و در آن مهارت کافی دارد. این دوخت ها تشکیل شده از کوک های صاف و مستقیم است که حدود 85 درصد تا حتی 90 درصد از دوخت های هر محصولی را تشکیل می دهد.

چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز چه کاربردهایی دارد؟

چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز چه کاربردهایی دارد؟

چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز (یا Overlock) به عنوان یکی از ابزارهای اساسی در صنایع پوشاک و دوخت استفاده می‌شود. این دستگاه برای دوخت لبه‌ها و اتصال دو قطعه پارچه با هم، به خصوص در صنایع مانند لباس‌های تی‌شرت، شلوار، لباس‌های اسپرت، پتوها و پارچه‌های باسکول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از چرخ خیاطی صنعتی راسته دوز شامل سرعت بالا، دقت در دوخت، ایجاد لبه‌های صاف و مقاوم، کاهش زمان دوخت و همچنین افزایش کیفیت محصول نهایی است. این دستگاه به صورت خصوصیت از سه یا چهار ماشین دوز متفاوت تشکیل شده است که همزمان می‌توانند پارچه را بریده، دوخته و لبه آن را بسته نگه دارند

چرخ خیاطی صنعتی سردوز

چرخ خیاطی صنعتی سردوز

چرخ خیاطی صنعتی سردوز یکی از انواع چرخ خیاطی است که شامل یک تیغه می شود. نحوه عملکرد این چرخ خیاطی صنعتی به این صورت است که این تیغه هنگام دوخت پارچه لبه های اضافی پارچه را بریده و آن را به صورت تمیزی دوخت میزند. این روش باعث می شود تا بعد از دوخت هر پارچه فارغ از جنسی که دارد، ریش ریش نشده و باعث شکافته شدن دوخت پارچه نشود. سردوز ها از تعداد نخ های مختلفی تشکیل می شوند که شامل سردوز های 3 نخ، 4 نخ و 5 نخ می باشد. چرخ خیاطی صنعتی سردوز شکل یکنواخت و مرتبی به پارچه بخشیده و باعث تمیزی و بالا رفتن کیفیت دوخت می شود.

چرخ خیاطی صنعتی سردوز چه کاربردهایی دارد؟

چرخ خیاطی صنعتی سردوز یکی از ابزارهای اساسی در صنعت دوخت است که برای انجام کارهای مختلف در تولید لباس و محصولات پوشاک به کار می‌رود. در زیر تعدادی از کاربردهای این دستگاه ذکر شده است:

دوخت لباس‌های جین:

دوخت لباس‌های جین

این دستگاه برای دوخت لباس‌های جین به کار می‌رود، از جمله دوخت دوخت لبه‌های داخلی و خارجی جین و ایجاد زیرسازی مقاوم در نقاط تنش زیاد این لباس‌ها.

دوخت لباس‌های محافظتی:

در تولید لباس‌های محافظتی مانند لباس‌های مخصوص کارگران صنایع ساختمانی یا کارگران صنایع شیمیایی و غیره، از چرخ خیاطی صنعتی سردوز برای دوخت اتصالات و لبه‌های لباس‌ها با استفاده از مواد مقاوم استفاده می‌شود.

دوخت لباس‌های ورزشی:

در تولید لباس‌های ورزشی مانند پیراهن‌های تن‌پوش و شورت‌های ورزشی، چرخ خیاطی صنعتی سردوز برای دوخت لبه‌ها و اتصالات استفاده می‌شود تا لباس‌ها دوام بیشتری داشته باشند و از هرگونه آسیب وارده به آنها جلوگیری شود.

دوخت تولیدات صنعتی متنوع:

از جمله دیگر کاربردهای این دستگاه در تولید محصولاتی مانند حوله‌ها، پتوها، کیف‌ها، و روسری‌ها می‌باشد که نیاز به دوخت محکم و با دوام دارند.

چرخ خیاطی صنعتی میاندوز

چرخ خیاطی صنعتی میاندوز

چرخ خیاطی میاندوز کاربردها و کارایی های گسترده ای دارند و از جمله مزایای استفاده از این چرخ خیاطی صنعتی، تمیز دوزی و بالا بودن کیفیت نهایی محصول است. چرخ خیاطی صنعتی میاندوز به دلیل نوع دوختی که دارند، به این صورت نامگذاری شده اند. برخلاف کیفیت بالایی که به دوخت میدهد، استفاده از این چرخ خیاطی صنعتی برای مصارف خانگی توصیه نمی شود اما تمام کارگاه های تولید پوشاک به استفاده از این چرخ خیاطی صنعتی میاندوز به صورت حتمی نیاز دارند.

چرخ خیاطی صنعتی میاندوز چه کاربردهایی دارد

چرخ خیاطی صنعتی میاندوز نیز در صنعت دوخت و تولید پوشاک و لباس‌ها به عنوان یکی از ابزارهای اصلی به کار می‌رود. این دستگاه دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود است که شامل موارد زیر می‌شود:

دوخت درزهای محکم:

چرخ خیاطی صنعتی میاندوز برای دوخت درزهای محکم در لباس‌ها و پوشاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درزها می‌توانند درزهای اصلی برای اتصال قطعات اصلی لباس یا درزهای تقویتی برای افزایش استحکام لباس باشند.

دوخت لبه‌ها:

از این دستگاه برای دوخت لبه‌های لباس‌ها و پوشاک با استفاده از درزهای مخصوصی مانند درز میاندوز (Overlock) استفاده می‌شود. این کاربرد به تولید لباس‌ها با لبه‌های صاف و مقاوم کمک می‌کند.

دوخت لباس‌های داخلی:

چرخ خیاطی صنعتی میاندوز برای دوخت لباس‌های داخلی مانند لباس زیر و لباس شب استفاده می‌شود. این دستگاه به دلیل سرعت بالا و قابلیت ایجاد درزهای محکم و نرم در عین حال، مناسب برای دوخت این نوع لباس‌ها است.

دوخت لباس‌های کارگری و صنعتی:

در تولید لباس‌های کارگری، صنعتی و محافظتی، از چرخ خیاطی صنعتی میاندوز برای دوخت درزهای محکم و مقاوم برای مقاومت در برابر شرایط سخت و استفاده‌ی مداوم استفاده می‌شود.

دوخت تولیدات پارچه‌ای متنوع:

این دستگاه همچنین برای دوخت تولیدات پارچه‌ای متنوع مانند حوله‌ها، پتوها، کیف‌ها، و روسری‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به دوخت محکم و با دوام دارند.

قیمت چرخ خیاطی صنعتی

قیمت چرخ خیاطی صنعتی

همانطور که تا اینجای مقاله متوجه شدید، چرخ خیاطی صنعتی دارای مدل ها و انواع مختلفی هستند که قیمت هر کدام با توجه به مدل آن ها متغیر است. از طرفی قیمت چرخ خیاطی های صنعتی هر روز با توجه به نوسانات ارزی و تورم هایی که بر نرخ دلار تاثیرگذار است، مدام در حال تغییر است. از همین رو نمیتوان قیمت دقیقی برای چرخ خیاطی صنعتی به طور کلی اعلام کرد. یکی از راه هایی که می توانید برای صرفه جویی در هزینه های خود از آن استفاده کنید، خرید چرخ خیاطی صنعتی استوک می باشد که در صورتی که ریسک تعمیر را در نظر گرفته باشید و از کم کارکرد بودن آن مطمئن باشید می تواند گزینه مناسبی برای خرید به صرفه تر به روزترین چرخ خیاطی ها باشد.فروشگاه ما ارائه دهنده محصولات متنوع خیاطی ازجمله انواع چرخ خیاطی،اتو و پرس و …خدمت مشتریان گرامی می باشد.

برای اطلاع بیشتر در مورد قیمت چرخ خیاطی صنعتی با مدل مدنظر خود می توانید با پشتیبانان سایت نخ سوزن در تماس باشید تا از بهترین خدمات مشاوره به صورت رایگان بهرمند شوید. سایت نخ سوزن به عنوان سایت فروشگاهی بازرگانی شفیعی، با نیم قرن تجربه و سابقه درخشان همراه با اعتبار بالایی که دارد می تواند بهترین انتخاب برای خرید بهترین چرخ خیاطی خانگی و انواع چرخ خیاطی صنعتی برای شما باشد.

سوالات متداول

چرخ خیاطی صنعتی از کجا بخرم؟

برای خرید چرخ خیاطی صنعتی باید به فروشگاه های معتبری مراجعه نموده تا از خسارات مالی تا حد ممکن جلوگیری نمایید، بازرگانی شفیعی به عنوان فروشگاه چرخ خیاطی با اعتبار 50 ساله می تواند بهرین انتخاب باشد.

قطعات چرخ خیاطی صنعتی به گونه ای طراحی شده است که هرچه سریع تر و به طور موثر کار مورد نظر خود را انجام دهد. چرخ خیاطی صنعتی ترکیب کاملی از قدرت، عملکرد، دوام و ارزش برای اهداف خیاطی تجاری است. چرخ خیاطی های صنعتی ماشین های کاملاً تخصصی هستند که برای انجام طیف گسترده تری از کارها طراحی شده اند. نکته مثبت این ماشین ها این است که آنها برای انجام مشاغلی ساخته شده اند که ممکن است برای چرخ خیاطی های صنعتی دیگر بسیار سخت باشد. این نوع چرخ خیاطی ها برای دوخت وسایل سنگین مانند بادبان، زین، توری، کمربند، بوم ، اثاثیه یا لوازم داخلی، چادرها و بسیاری پروژه های دیگر استفاده می شوند. این وسایل از مواد سخت تری دوخته می شوند که دستگاه های خیاطی معمولی خانگی قادر به تحمل آن ها نیستند. در ادامه این مقاله از نخ سوزن به طورکامل درمورد قطعات چرخ خیاطی صنعتی مطالب مفیدی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

لوازم مورد نیاز چرخ های صنعتی

خرید چرخ خیاطی صنعتی یک سرمایه گذاری است. تفاوتی ندارد که یک مبتدی باشید و یا یک متخصص، در هرصورت خیاطی به فداکاری، سخت کوشی و صبر نیاز دارد. گرچه ماشین های خیاطی برای سال ها دوام داشته و قابل استفاده هستند، اما به هرصورت این احتمال وجود دارد که درطی زمان قطعات چرخ خیاطی مستهلک شده و خراب شوند. لوازم جانبی چرخ خیاطی های صنعتی امکان تعمیر و تعویض را داشته و همین امر به شما کمک می کند تا کارها بسیار ساده تر و حرفه ای تر انجام شوند.

میزها و حباب های آلومینیومی فوق العاده بزرگ، موتورهای اضافی ، صندلی ها ، نورپردازی مخصوص کارهاْ تعدادی پایه فشار دهنده مختلف مانند پایه های چکشی، و چندین پایه متفاوت دیگر در دسترس قرار دارند. همچنین چرخ خیاطی های صنعتی و ماشین آلات ویژه ای برای خرید در دسترس هستند، مانند ماشین آلات طراحی شده برای لباس، تودوزی، کوک های صنعتی، زیگزاگ صنعتی، دوخت چرم و بندهای فرش صنعتی و همچنین چرخ خیاطی هایی که مخصوص دوخت شلوار جین ساخته شده اند. هر دو مدل قابل حمل و ثابت از چرخ خیاطی های صنعتی موجود است، از این رو می توانید مدل مناسب را برای خود انتخاب کنید.

 

قطعات چرخ خیاطی صنعتی

قطعات چرخ خیاطی صنعتی

برخی دیگر از وسایل مورد نیاز برای چرخ خیاطی صنعتی عبارت است از:

 • برس

برس های کوچک به شما کمک می کنند قسمت های مختلف دستگاه را به خوبی تمیز کنید. تمیز کردن چرخ خیاطی طول عمر دستگاه را بالا برده و از ایجاد اختلال در دوخت جلوگیری می کند.

 • روغن مخصوص

روغن مخصوص

یکی از مهم ترین موارد برای بالا بردن طول عمر دستگاهْ روغن کاری منظم آن است. بطری های کوچک قطره چکان امکان کنترل بیشتر در مورد محل انداختن روغن و میزان روغن مصرفی را می دهد.

 • نخ چین

نخ چین

این ابزار ساده به بالا بردن سرعت عمل شما بسیار کمک خواهد کرد.

 • ریسه های نخ بزرگ

ریسه های نخ بزرگ در پروژه های صنعتی کمک بزرگی محسوب می شوند. این نخ ها عضو جدانشدنی کارهای صنعتی هستند.

 • میز مخصوص

میز های مخصوص چرخ های خیاطی صنعتی به شما امکان این را می دهند که چرخ خود را در محلی ثابت نگه دارید و ابزارهای مختلف خود را به خوبی در آن جای دهید.

 • نور ال ای دی

نور ال ای دی

وجود نور کافی یکی از الزامات در حین انجام کارهای دوخت و خیاطی است. با استفاده از نورهای ال ای دی اضافی می توانید فضای مناسبی برای کار خود فراهم کنید.

 

جمع بندی

آنچه در این مقاله از فروشگاه اینترنتی نخ سوزن خواندید مطالب کاملی بود درمورد قطعات و لوازم جانبی چرخ خیاطی صنعتی که برخی از آن ها در بهترین چرخ خیاطی خانگی هم کاربرد دارند. از جمله مواردی که در این مقاله صحبت شد به طور خلاصه به صورت زیر است:

 • لوازم مورد نیاز چرخ خیاطی های صنعتی این امکان را به شما می دهد تا درصورتی که هرکدام از قطعات چرخ دچار خرابی و یا مشکلی شد به تعمیر و یا تعویض آن ها بپردازید.
 • انواع لوازم جانبی چرخ خیاطی صنعتی عبارت است از میز مخصوص، نور ال دی، روغن چرخ، ماسوره و… .
 • و…
اشتراک گذاری:

8 پاسخ

 1. مطلبتون رو دوست داشتم در مورد انواع چرخ خیاطی صنعتی امیدوارم بتونم با تحقیقاتی که دارم میکنم سری مناسب کارگاهم رو پیدا کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *