logo

چرخ خیاطی خوب چی بخرم؟

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
خرید چرخ خیاطی
چرخ خیاطی خوب چی بخرم؟
آنچه در این مقاله می‌خوانید
چرخ خیاطی خوب چی بخرم؟ سوال اصلی افرادی است که به تازگی شروع به یادگیری هنر خیاطی را کرده اند و یا به هر دلیلی تصمیم به تعویض چرخ خود را گرفته اند. چرخ خیاطی یکی از وسایلی است که در اکثر خانه ها استفاده شده و از کارایی بالایی برای بانوان برخوردار است. خریدن چرخ خیاطی به ویژه برای افرادی که قصد خرید چرخ خیاطی برای جهزیه را دارند هم دغدغه ی مهمی است. از این رو ما در این مقاله از نخ سوزن به طور کامل درمورد بهترین چرخ خیاطی برای جهیزیه و کار در خانه خواهیم پرداخت. سرفصل هایی که در ادامه این مقاله خواهید خواند عبارت است از:
 • بهترین مارک چرخ خیاطی خانگی
 • معرفی بهترین چرخ خیاطی ها بر اساس کاربرد
 • ویژگی بهترین چرخ خیاطی ها
 • و…

بهترین مارک چرخ خیاطی

بهترین مارک چرخ خیاطی خانگی

چرخ خیاطی ها در انواع برند ها با انواع کاربردها و قابلیت های متنوعی در برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه شده اند. البته نباید از این امر غافل شد که چرخ خیاطی ها هرکدام بر اساس قابلیت هایی که دارند، برای کاربردهای متنوعی می توانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند، برای مثال چرخ خیاطی ای که قابلیت گلدوزی روی پارچه را دارد ممکن است مناسب کسی که مشغول به کار خیاطی  در خانه است برای دوختن دم کنی و وسایل آشپزخانه نباشد. اما فارغ از این مسائل، به معرفی بهترین و معروف ترین مدل های چرخ خیاطی میپردازیم که از جمله آن ها عبارت است از:

چرخ خیاطی ژانومه:

چرخ خیاطی ژانومه یک برند معروف ژاپنی است که بین زنان خانه دار از محبوبیت بالایی برخوردار است. چرخ خیاطی های این برند از لحاظ کیفیتی هم، به عنوان با کیفیت ترین چرخ های خیاطی به حساب می آیند. در بین تمامی برندهایی که به تولید چرخ خیاطی خانگی مشغول هستند، برند ژاپنی ژانومه توانسته است تعداد زیادی از رضایت کاربران را به خود جذب کند و همچنین با ارائه تنوع زیاد در بین چرخ های خود، به وفادار سازی مشتریان خود میپردازد. از جمله بهترین مدل های برند ژانومه می توانیم به مدل هایی مثل مدل های زیر اشاره کنیم که عبارت است از:

در ادامه به توضیح راجع به مدل‌های معرفی شده چرخ خیاطی ژانومه می‌پردازیم:

 • چرخ خیاطی ژانومه مدل 696A

چرخ خیاطی ژانومه مدل 696A قابلیت 22 مدل دوخت حاشیه و ترکیبی و تا 40 مدل گلدوزی خاص دارد. همچنین قابلیت دوخت زیپ، دکمه و جادکمه، پس دوزی، دوخت ساده و زیگزاگ را دارد. مجهز به کار پیش بر 6 دنده ای و بازوی آزاد جهت دوخت های حلقوی مانند سر آستین، دمپای شلوار می باشد.

 • چرخ خیاطی ژانومه مدل 1820

از ویژگی های مدل ژانومه 1820 می توان به توانایی دوخت 7 مدل حاشیه دوزی، دوخت جادکمه در 4 مرحله، عرض دوخت 5 میلی متر، مجهز به سیستم تنظیم موقعیت سوزن، قابلیت دوخت ســــاده دوزی، گلدوزی، زیپ دوزی، لبه دوزی، ژور دارای سیستم بازوی آزاد جهت دوخت دمپـای شلــوار، دور آستین و دوخت محصولــات لوله ای شکل نام برد.

 • چرخ خیاطی ژانومه مدل JH-14 12

این مدل از محصولات شرکت ژانومه، یک مدل رایج چرخ خیاطی گلدوزی در دنیا است که برای دوخت انواع دوخت های ساده دوزی، گلدوزی، تکه دوزی، زیپ دوزی، مادگی و دکمه دوزی مناسب است. عملکرد مناسب، قوی، کم لرزش و کم صدای این مدل از سری چرخ های خیاطی خانگی رایج موجب محبوبیت این مدل گردیده است.

 • چرخ خیاطی مدل JH-2040

چرخ خیاطی ژانومه مدل ۲۰۴۰ دارای قابلیت های دوخت متنوع است که جزء بهترین انتخاب ها برای استفاده خانگی به شمار می آید. از طریق این چرخ خیاطی ژانومه می توانید کارهایی مانند دوخت ساده و زیگزاک، دوخت حلقوی برای دور آستین، زیپ دوزی و لبه دوزی، پس دوزی، پلیسه دوزی، دوخت دکمه و جا دکمه ای در ۴ مرحله را به سادگی انجام دهید.

 • چرخ خیاطی ژانومه مدل 760

چرخ خیاطی ژانومه مدل۷۶۰ دارای تعداد حاشیه دوزی ۱۶ مدل بوده و انجـام عملیات دوخت برروی کـارهای لوله ای شکل، انجــــام دوخت جادکمه در ۴ مرحله، عرض زیگـزال دوزی ۵ مــیل ، دارای سیستم سوزن نخ کن خودکارو قابلیت دوخت ساده دوزی، گلـدوزی، تکه دوزی و قـــابلیت نصـب سوزن از شمــاره ۹ الی ۱۸ از جمله سایر امکانات این محصول می باشد.

چرخ خیاطی ژانومه

چرخ خیاطی کاچیران

کمتر کسی است که با  چرخ خیاطی های کاچیران، آشنایی نداشته باشد و یا دست کم اسم آن را نشنیده باشد.  چرخ خیاطی کاچیران با امکانات و شرایط منحصر به فردی مثل گارانتی و خدمات پس از فروش تا مدت زمان 24 ماه باعث افزایش محبوبیت خود در بین کاربران شده است. این برند چرخ یاطی خود رااز لحاظ کیفیتی نیز به کاربران خود ثابت کرده و همین امر موجب بالاتر رفتن میزان فروش این برند شده است. از جمله بهترین مدل های چرخ خیاطی های کاچیران می توانیم به مدل هایی مثل از جمله موارد زیر اشاره کرد:

چرخ خیاطی مارشال

چرخ خیاطی مارشال

چرخ خیاطی مارشال به عنوان یک برند تایوانی در ایران توانسته است طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. این برند یکی از قدیمی ترین برندهای چرخ خیاطی در بازار ایران است که امروزه چرخ خیاطی مارشال به عنوان یکی از نوستالژی ها هم محسوب می شود. چرخ خیاطی مارشال دارای قابلیت های مختلفی از جمله دوخت ساده، دوخت زیگزاگ، دوخت گلدوزی، مناسب برای دوخت زیپ، ژتون دوزی، دکمه و جادکمه و… است. محبوبترین مدل ها برای خرید چرخ خیاطی مارشال عبارت است از:

ویژگی های بهترین چرخ خیاطی

بهترین چرخ خیاطی خانگی برای هر فرد به ویژگی‌ها و نیازهای خاص او بستگی دارد. اما در زیر، ویژگی‌هایی که برخی از بهترین چرخ خیاطی‌های خانگی ممکن است داشته باشند، این ویژگی‌ها تنها بخشی از ویژگی‌هایی هستند که می‌توان در نظر گرفت. بهترین چرخ خیاطی برای هر فرد، به نیازها و ترجیحات شخصی او بستگی دارد.

ویژگی های بهترین چرخ خیاطی

برخی دیگر از بهترین چرخ خیاطی ها باید دارای ویژگی هایی باشند که بهترین نتیجه را برای کاربر فراهم کرده و بهترین کیفیت را در اختیار کاربر و خیاط قرار دهد. از جمله ویژگی های بهترین چرخ خیاطی عبارت است از:
 • امکان انجام دوخت های متنوع

از مهمترین فاکتور ها برای انتخاب و خرید چرخ خیاطی توسط خیاطان انجام مدل های مختلف دوختی است. بهتر است هنگام خرید چرخ خیاطی صنعتی و خانگی به این نکته توجه کنید که چرخ خیاطی که انتخاب کردید  فارغ از جنس پارچه ای که دارد، قادر به پیاده سازی دوخت های متنوعی طبق خواسته شما روی پارچه باشد.
 • برخورداری از وزن مناسب

سبک یا سنگین نبودن بیش از اندازه چرخ خیاطی از نکات مهمی است که باید چرخ خیاطی از آن برخوردار باشد. به خصوص چرخ خیاطی های خانگی که گاهی اوقات نیاز به جابجایی پیدا کرده و یا عموما دارای مکان مشخص و جای ثابتی نیستند، مهم است که چرخ خیاطی انتخابی شما، دارای وزنی متناسب باشد که حمل و نقل آن ها را دچار مشکل نکند.
 • عدم ایجاد آلودگی صوتی

چرخ خیاطی ها به عنوان یک وسیله صنعتی از سر و صدای زیادی برخوردار هستند. با این حال بسیاری از برندهای چرخ خیاطی تا جایی که توانسته اند، برای کم کردن تولید این سر و صداها تلاش نموده و موفق نیز بوده اند. صدای بلند چرخ خیاطی یکی از نشانه هایی است که می تواند مهر تاییدی بر بی کیفیتی خود زده چرا که باعث خستگی بیش از حد خیاط و عدم تسلط به کار خیاط می شود.
 • برخورداری از لوازم جانبی چرخ خیاطی

لوازم جانبی چرخ خیاطی جزو مواردی است که می تواند بر بالا بودن و یا پایین رفتن کیفیت چرخ خیاطی ها تاثیرگذار باشد. از جمله این لوازم می توان به ماکو اشاره کرد که بهتر است ماکو چرخ خیاطی دارای فرم گرد و یا دایره ای باشد، سوزن نخ کن و سوزن پایین اتوماتیک داشته باشد و از انواع مختلف سوزن ها پشتیبانی کند.
 از گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار باشد

جمع بندی

فروشگاه نخ سوزن ارائه دهنده محصولات متنوع خیاطی ازجمله انواع چرخ خیاطی،اتو و پرس و …خدمت مشتریان گرامی می باشد. آنچه در این مقاله از نخ سوزن خواندید به طور خلاصه به صورت زیر است:

 • چرخ خیاطی های زیادی وجود دارد که از جمله بهترین مارک های چرخ خیاطی می توان به مارک هایی مثل ژانومه، مارشال و… اشاره کرد.
 • کاربردهای زیادی برای خرید چرخ خیاطی ها وجود دارد که در این مقاله به سه دسته بندی چرخ خیاطی برای جهیزیه، چرخ خیاطی برای کار در خانه و… اشاره کردیم.
 • بررسی ویژگی هایی که بهترین چرخ خیاطی باید داشته باشد از جمله انجام دوخت های متنوع، نداشتن صدای زیاد، لوازم جانبی چرخ خیاطی متنوع و…
 • و…

 

اشتراک گذاری:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *