logo

تنظیم چرخ خیاطی برای دوخت پارچه ضخیم + ترفندهای ضخیم دوزی

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
تنظیم چرخ خیاطی برای دوخت پارچه ضخیم
تنظیم چرخ خیاطی برای دوخت پارچه ضخیم + ترفندهای ضخیم دوزی
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر پرسش شما این است که تنظیم چرخ خیاطی برای دوخت پارچه ضخیم به چه صورت است باید گفت تنظیم چرخ خیاطی توسط یک اهرم فشار باید انجام شود. این اهرم نگه دارنده یا به شکل تفلونی است یا اهرم به صورت نگه دارنده غلتکی می‌باشد. اصولاً اهرم نگه دارنده پارچه در انواع چرخ خیاطی‌ها پارچه‌های ضخیم را به صورت راحت‌تر و سریع‌تر حرکت می‌دهد‌؛ چون اکثر این اهرم‌ها دارای یک روکش تفلون است که به سطح پارچه نمی‌چسبد. چنانچه تمایل دارید بیشتر بدانید که تنظیم چرخ خیاطی برای دوخت پارچه ضخیم چگونه است به شما پیشنهاد می‌دهیم در ادامه این متن با ما همراه باشید.

نکات ضخیم دوزی با چرخ خیاطی قدیمی

اگر می‌خواهید با استفاده از چرخ خیاطی قدیمی پارچه ضخیمی را بدوزید باید اول از همه درجه فشار پایه چرخ خیاطی را تنظیم کنید. این پایه در قسمت بالای چرخ خیاطی قرار دارد پس باید این پایه را در خلاف جهت عقربه ساعت حداقل به اندازه ۲۰ دور بچرخانید. اگر ضخامت پارچه شما خیلی زیاد نیست فقط ۱۰ دور چرخاندن کافی است‌. سپس پارچه مورد نظرتان را زیر پایه چرخ قرار دهید و شروع به دوختن کنید.

البته یادتان باشد بعد از تنظیم چرخ خیاطی برای دوخت پارچه ضخیم باید سوزنی که برای این کار انتخاب می‌کنید سوزن شماره ۱۶ باشد. اگر ضخامت پارچه شما خیاطی زیاد نیست همان سوزن شماره ۱۴ هم مناسب است. نکته دیگر اینکه چرخ خیاطی را از حالت دوخت خودکار خارج کنید و با اهرم دستی یا همان پدال با دستگاه کار کنید. بدون شک به این طریق کنترل و حرکت چرخ خیاطی بیشتر در اختیار شما است.

آموزش ضخیم دوزی با چرخ ژانومه

قبل از شروع دوخت و دوز پارچه‌های ضخیم با چرخ خیاطی ژانومه بهتر است جهت تنظیم چرخ خیاطی برای دوخت پارچه ضخیم حتماً درپوش درجه دستگاه را باز کنید و درجه چرخ خیاطی را روی شماره مناسبی بچرخانید. اگر می‌خواهید پارچه‌های ضخیم مثل پالتو، لحاف و… را بدوزید باید درجه چرخ ژانومه را روی عدد یک تنظیم کنید؛ ولی اگر ضخامت پارچه‌ شما خیلی زیاد نیست درجه را روی شماره‌های ۲ یا ۳ قرار دهید.

چنانچه دوخت کار شما به صورت نامرتب است بهتر بوده از یک پایه مخصوص ضخیم دوزی که به شکل غلتک دار است استفاده کنید. بدون شک این نوع پایه‌ها که اغلب پایه چرم دوزی گفته می‌شوند کار دوخت و دوز شما را تمیزتر و یکدست‌تر می‌کند.

آموزش ضخیم دوزی با چرخ ژانومه

پایه ضخیم دوزی چرخ ژانومه

دقت کنید در بیشتر چرخ خیاطی‌هایی که به صورت خانگی هستند مثل چرخ خیاطی ژانومه برای تنظیم ضخامت پارچه یک پایه فشار وجود دارد که در ارتفاعات مختلف قابل تنظیم است. معمولاً در این چرخ خیاطی‌ها یک قاب فلزی دور پایه فشار قرار دارد. پس باید برای ضخیم دوزی یا همان دوختن پارچه‌های کلفت این پایه را در بالاترین حالت قرار دهید.

هر چقدر که ضخامت پارچه کمتر باشد باید این پایه‌ی فشار پایین‌تر باشد. اگر دستگاه شما از نوع چرخ خیاطی ژانومه و یا چرخ خیاطی کاچیران با عرض دوخت ۵ است می‌توانید از کمک پایه ضخیم دوزی استفاده کنید. البته در صورت استفاده از این پایه باید اهر چند دقیقه یکبار پیچ سوزن بند را سفت کنید.

پایه ضخیم دوزی چرخ راسته دوز

اگر قصد دارید با چرخ خیاطی راسته دوز پارچه‌های ضخیمی مثل جین، چرم، حوله و سایر پارچه‌های ضخیم را بدوزید باید حتماً از پایه مخصوص ضخیم دوزی چرخ خیاطی‌های صنعتی استفاده کنید. این نوع پایه‌ها بیشتر برای پارچه‌های ضخیمی مناسب هستند که به سختی از زیر اهرم چرخ عبور می‌کنند. در صورتی که لوازم کافی در اختیار دارید بهتر است با کمک یک برش دوار تا حد ممکن از ضخامت پارچه خود کم کنید. برای انجام این کار باید با استفاده از تیغ تیزی کار تمیزی را به دست آورید.

پایه ضخیم دوزی چرخ راسته دوز

قیمت و خرید چرخ خیاطی ضخیم دوز

استفاده از چرخ خیاطی مارشال، پروانه، ژانومه، کاچیران و… در انقلاب صنعتی آن‌چنان گسترش یافته است که برای دوخت هر نوع پارچه‌ای از ضخیم گرفته تا نازک از این دستگاه استفاده می‌شود. به همین دلیل خرید چرخ خیاطی جزو یکی از ملزومات هر خانم خانه‌داری به شمار می‌آید؛ اما قیمت چرخ خیاطی خانگی در نمونه‌های مختلف یکی از مؤثرترین فاکتورها در انتخاب انواع چرخ خیاطی است. در واقع قیمت چرخ خیاطی‌ها به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نوسانات ارزی اشاره کرد، از این رو نمی‌توان قیمت دقیقی برای فروش چرخ خیاطی‌ها در نظر گرفت.

حرف آخر فروشگاه نخ سوزن

این نکته مهم را به یاد داشته باشید که همیشه قیمت چرخ خیاطی بر اساس کیفیت و کارایی آن در مقایسه با نمونه‌های معمولی‌تر نرخ بیشتری دارد. به همین منظور ما در فروشگاه نخ سوزن در نظر داریم که با ارائه تنوع بالایی از باکیفیت‌ترین ماشین‌های دوخت، چرخ خیاطی با قابلیت تنظیم برای دوخت پارچه ضخیم، قطعات یدکی چرخ خیاطی و همچنین عرضه آن‌ها با بهترین قیمت، رضایت و راحتی شما مشتریان گرامی را در سراسر کشور به دست آوریم.

https://nakhsoozan.com/

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *