logo

۶ علت رد کردن دوخت در چرخ خیاطی (آموزش رفع مشکل)

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
رد کردن دوخت در چرخ خیاطی
۶ علت رد کردن دوخت در چرخ خیاطی (آموزش رفع مشکل)
آنچه در این مقاله می‌خوانید

رد کردن دوخت در چرخ خیاطی (Skipping stitches on a sewing machine) به معنای عدم قفل شدن یا اتصال مناسبِ سوزن و نخ با پارچه است. وقتی دوخت رد می‌شود، نخ به طور ناقص از پارچه عبور می‌کند و نتیجه آن دوخت نامنظم و ضعیف است. به عبارت دیگر، چرخ خیاطی نمی‌تواند پارچه را به صورت تمیز و درست بدوزد. اما علت دوخت نامنظم چرخ خیاطی چیست؟ و چگونه می‌توان این مشکل را حل کرد؟ در این مطلب با مهمترین دلایل دوخت ناقص چرخ خیاطی، پرش دوخت و فاصله انداختن دوخت آشنا می‌شوید.

رد کردن دوخت در چرخ خیاطی به چه معناست؟

وقتی پارچه‌ای که در حال دوختن آن هستید، از محل قراردادن سوزن به سمت جلو به طور ناگهانی به عقب جا به جا شود، به آن پرش دوخت می‌گویند. یا وقتی دوخت‌ها در طول پارچه به صورت ناهمواری و با فواصل غیرمنظم قرار می‌گیرند، به آن فاصله انداختن دوخت می‌گویند. این مشکلات می‌تواند به رد کردن دوخت در چرخ خیاطی، دوخت ناقص و نامنظم منجر شود.

علت رد کردن دوخت در چرخ خیاطی چیست؟

  • تنظیمات نادرست چرخ خیاطی

تنظیمات نادرست مانند فشار پایه، تنش، سرعت دوخت و طول دوخت می‌توانند به دوخت نامنظم منجر شوند. بررسی و تنظیم مجدد این پارامترها به طور صحیح ممکن است مشکل را حل کند.

  • چرخ خیاطی بی‌ کیفیت

استفاده از چرخ خیاطی ضعیف و بی‌کیفیت موجب می شود که چرخ مدام با مشکل و رد کردن دوخت مواجهه شود. سعی کنید یک چرخ خیاطی اورجینال با مارک معروف استفاده کنید. ما با شما چرخ های خیاطی ژانومه ، مارشال، کاچیران و جانتک را پیشنهاد می‌دهیم. لازم به ذکر است که بهترین برندهای چرخ خیاطی با بالاترین کیفیت و هزینه‌ای مقرون به صرفه توسط فروشگاه نخ سوزن خریداری کنید. ضمانت کیفیت و سلامت کالا، پشتیبانی سریع محصول و ارسال فوری از ویژگی‌های مجموعه نخ سوزن می‌باشد.

چرخ خیاطی بی‌کیفیت

  • سوزن نامناسب

و اما اصلی ترین علت! استفاده از سوزن نامناسب نیز می‌تواند به دوخت نامنظم منجر شود. سوزن های کهنه، خم شده، یا سوزنهایی که باتوجه به پارچه نامناسب هستند، ممکن است باعث دوخت نامنظم شوند. استفاده از سوزن مناسب و درست می‌تواند مشکل را حل کند.

  • نیروی دست

فشار نامناسب یا عدم یکنواختی در فشار دست در هنگام دوخت نیز ممکن است به دوخت نامنظم منجر شود. تلاش کنید که قدرت و فشار دست خود را به طور یکنواخت و مناسب نگه دارید تا دوخت نامنظم رخ ندهد.

  • نوع پارچه

برخی از پارچه‌ها می‌توانند به دلیل خصوصیات خاص خود، مانند لغزندگی یا ضخامت، باعث رد شدن دوخت شوند. در این موارد، ممکن است نیاز به تنظیمات و سوزن‌های متفاوتی باشد.

  • نخ نامناسب

استفاده از نخ نامناسب نیز می‌تواند به دوخت ناقص منجر شود. نخ‌هایی که ضعیف هستند، یا برای نوع پارچه مورد استفاده نامناسب هستند، ممکن است باعث دوخت ناقص شوند. استفاده از نخ مناسب و سالم ممکن است مشکل را حل کند.

نخ نامناسب

سخن پایانی

حال که با اصلی ترین علل رد کردن دوخت در چرخ خیاطی آشنا شدید، در پایان جا دارد اشاره کنیم که: فروشگاه نخ سوزن عرضه کننده باکیفیت ترین برندهای چرخ خیاطی و اتو و پرس در ایران، در خدمت هم وطنان گرامی می باشد. علاوه بر این شما عزیزان می‌توانید صفر تا صد ملزومات و قطعات چرخ خیاطی و محصولات خرازی را با قیمتی به صرفه و بصورت آنلاین و تحویل فوری، از مجموعه سوزن نخ با خیالی آسوده سفارش دهید.

همچنین شما می‌توانید سوالات خود را در رابطه با رد کردن دوخت در چرخ خیاطی و سایر مشکلات حین خیاطی در زیر همین مقاله مطرح کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن ابهامات شما را رفع کنند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *