logo

علت کار نکردن پدال چرخ خیاطی چیست؟‌ (آموزش رفع مشکل)

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
کار نکردن پدال چرخ خیاطی
علت کار نکردن پدال چرخ خیاطی چیست؟‌ (آموزش رفع مشکل)
آنچه در این مقاله می‌خوانید

کار نکردن پدال چرخ خیاطی (Sewing machine pedal not working) دلایل متعددی دارد. گاهی اوقات به علت پایین بودن سرعت دوخت شما، سوختن پدال، کوتاه بودن سیم پدال و… عملکرد پدال با مشکل روبه‌رو می‌شود. پس خرابی پدال باعث می‌شود شما نتوانید با سرعت مناسبی حجم بالایی از لباس‌های مختلف را بدوزید. بدون شک خرابی پدال و از کار افتادن آن در حین خیاطی کردن اتفاق بسیار نگران‌کننده‌ای است، پس اگر شما هم به دنبال راه حل مناسبی برای رفع کار نکردن پدال چرخ خیاطی هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی مشکل کار نکردن پدال چرخ خیاطی

پدال یکی از مهم‌ترین ملزومات و قطعات چرخ خیاطی است که بعضی مواقع در حین کار کردن با چرخ خیاطی ممکن است پدال از کار بیافتد. پس باید در سریع‌ترین زمان برای رفع این مشکل علت اصلی را بررسی کنید و چرخ خیاطی را مجدد به راه بیاندازید.

دلایل کار نکردن پدال چرخ خیاطی

دقت کنید هیچ‌گاه بی‌دلیل پدال چرخ خیاطی از کار نمی‌افتد و خراب نمی‌شود. مگر اینکه محرکی باعث از کار افتادن پدال شده باشد. در ادامه برخی از دلایل کار نکردن پدال چرخ خیاطی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

دوخت و دوز خیلی آهسته

هنگامی که مشغول خیاطی کردن هستید نباید سرعت شما خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد؛ زیرا آهسته خیاطی کردن و یا فشار دادن زیاد از حد پدال باعث داغ شدن پدال و خرابی آن می‌شود‌. بیشتر اوقات علت کار نکردن چرخ خیاطی ژانومه داغ شدن بیش از حد این قطعه از دستگاه است.

رفع خرابی پدال چرخ خیاطی

بهترین کار برای اینکه از داغ شدن بیش از اندازه پدال جلوگیری کنید پوشیدن کفش یا دمپایی هنگام کار با چرخ خیاطی است‌. بدون شک با تسلط داشتن به پدال بهتر می‌توانید فشار وارد شده به این قطعه از چرخ خیاطی را تنظیم کنید.

گذاشتن پا بی‌دلیل روی پدال

اگر هنگام استراحت و یا مواقعی که در حال دوخت و دوز نیستید پایتان را از روی پدال برندارید مطمئناً پدال روشن می‌ماند و با برق تماس پیدا می‌کند. در نتیجه پدال گرما تولید می‌کند و این گرمای ایجاد شده به مرور زمان باعث خرابی و کار نکردن پدال چرخ خیاطی می‌شود.

برای رفع این مشکل چاره کار بسیار آسان است! تنها کافیست پای خود را در هنگام استراحت از روی پدال کنار بگذارید.

سوختن پدال چرخ خیاطی

یکی دیگر از عواملی که باعث کار نکردن پدال چرخ خیاطی می‌شود نیم سوز شدن پدال است. این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می‌دهد و باعث پخش شدن بوی سوختگی در اطراف چرخ خیاطی می‌شود‌.

هنگام سوختگی پدال باید چرخ خیاطی را از برق بکشید و با استفاده از یک پیچ گوشتی پدال سوخته را از چرخ خیاطی جدا کنید‌. سپس در اسرع وقت با تهیه برخی ‌ملزومات و قطعات چرخ خیاطی و آموزش نحوه بستن سیم پدال چرخ خیاطی نسبت به تعویض پدال اقدامات لازم را انجام دهید. در نهایت پدال جدیدی را سر جای پدال سوخته نصب کنید.

کوتاهی سیم برق پدال چرخ خیاطی

برای اینکه پدال به خوبی بتواند سرعت و عملکرد چرخ خیاطی را هدایت کند باید به یک سیم برق متصل باشد. چنانچه سیم برق کوتاه باشد و یا مشکلی در اتصال با پدال داشته باشد یقیناً پدال از کار می‌افتد. پس قبل از کار نکردن پدال چرخ خیاطی بهتر است از سالم بودن سیم برق پدال مطمئن شوید‌.

رفع خرابی پدال چرخ خیاطی

برای تعمیر پدال چرخ خیاطی قدیمی و یا چرخ خیاطی‌های جدید اول از همه سیم‌کشی چرخ خیاطی را چک کنید. اگر ایرادی در اتصالات دستگاه وجود دارد در اسرع وقت کابل‌ها و سیم‌های چرخ خیاطی را تعمیر و یا تعویض کنید.

تنظیم پدال چرخ خیاطی صنعتی

احتمالاً از عکس داخل پدال چرخ خیاطی صنعتی دیده باشد که پدال چرخ خیاطی صنعتی ارتباط مستقیمی با تنظیم نوع دوخت دارد. چنانچه پای خود را متناسب با نوع دوخت روی پدال فشار ندهید مطمئناً بعد از مدتی پدال داغ می‌کند و از کار می‌افتد‌.‌

از آنجایی که سیستم چرخ خیاطی صنعتی نسبت به چرخ خیاطی خانگی پیچیده‌تر است. پس برای جلوگیری از خرابی و کار نکردن پدال چرخ خیاطی صنعتی بهتر است اول از همه با نوع تنظیمات چرخ های صنعتی آشنایی کامل پیدا کنید.

سخن پایانی

همان‌طور که در طول این مطلب گفته شد علت کار نکردن پدال چرخ خیاطی و خرابی آن دلایل مختلفی دارد؛ اما به هر علتی که پدال از کار افتاده است باید برای رفع مشکل در اسرع وقت با دانش کافی علت را بررسی کنید. چنانچه برای برطرف کردن خرابی پدال به قطعه‌ای نیاز داشتید می‌توانید برای خرید محصولات اورجینال، باکیفیت و قیمت مناسب با فروشگاه اینترنتی نخ سوزن تماس بگیرید‌. همچنین شما می‌توانید قبل از خرید پدال و یا دیگر ملزومات چرخ خیاطی برای این که انتخاب دقیق‌تری داشته باشید، از طریق پشتیبانی آنلاین به تیم پشتیبانی نخ سوزن پیام دهید و از مشاوره رایگان کارشناسان بازرگانی شفیعی بهره‌مند شوید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *