logo

ترکیبات روغن چرخ خیاطی + بهترین روغن چرخ خیاطی چیست؟

جستجو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
ترکیبات روغن چرخ خیاطی
ترکیبات روغن چرخ خیاطی + بهترین روغن چرخ خیاطی چیست؟
آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر نگران ایجاد اصطکاک و صداهای ناهنجار بین قطعات چرخ خیاطی و پاره شدن مدام نخ هستید. یا اینکه می‌ترسید قطعات چرخ خیاطی قفل کند و خراب شوند باید با شناخت ترکیبات روغن چرخ خیاطی سریعاً دست به کار شوید؛ چون روغن خیاطی یک نوع سیال است که از ساییدگی قطعات چرخ خیاطی به علت حرکت‌های مداوم جلوگیری می‌کند. بنابراین لازم است این روغن مصنوعی در هر نوع چرخ خیاطی خانگی و صنعتی استفاده شود.

امروزه روغن چرخ خیاطی به دو صورت اسپری و معمولی تولید و استفاده‌ می‌شود که شما در هر اندازه‌ای از سایز کوچک گرفته تا ۱ لیتری و ۴ لیتری که بخواهید می‌توانید به سادگی تهیه کنید.

روغن چرخ خیاطی چه نوع روغنی است؟

فرقی نمی‌کند که شما از چرخ خیاطی خانگی استفاده می‌کنید با چرخ صنعتی، بلکه استفاده از روغن امری ضروری خواهد بود. در واقع روغن چرخ خیاطی خانگی و صنعتی یک سیال است که بر اثر تنش‌های برشی در قطعات دستگاه از جمله چرخ خیاطی تغییر شکل می‌دهد. به همین دلیل برای روانکاری قطعات مختلف خصوصاً چرخ خیاطی‌های خانگی و صنعتی بهترین روغن به شمار می‌آید. البته برای چرخ خیاطی‌های خانگی از روغن چرخ کوچک و برای چرخ خیاطی‌های صنعتی به خصوص چرخ‌های راسته دوز از روغن چرخ بزرگ استفاده می‌شود.

روغن چرخ خیاطی چه نوع روغنی است؟

 

چرا باید از روغن چرخ خیاطی استفاده کنیم؟

وقتی شما به طور مداوم با چرخ خیاطی خانگی یا صنعتی کار کنید پرز تکه‌های پارچه به لابه‌لای قطعات چرخ خیاطی نفوذ می‌کند، بنابراین باعث کاهش عملکرد و سرعت چرخ خیاطی می‌شود از این رو برای کاهش اصطکاک و چسبندگی بین قطعات لازم است از ترکیبات روغن چرخ خیاطی استفاده کنید.

روغن چرخ خیاطی سفید

اصولاً روغن چرخ خیاطی سفید کیفیت بهتری نسبت به روغن‌های زرد رنگ دارد؛ زیرا ترکیبات روغن چرخ خیاطی سفید از چسبندگی کمتر و تراکم سبک‌تری برخوردار است، از طرفی غلظت آن خیلی زیاد نیست‌. در حالی که روغن‌های زرد ناخالصی زیادی دارند و چسبندگی آن‌ها نسبتاً زیاد است. به همین دلیل روغن زرد به سلامت قطعات چرخ خیاطی آسیب می‌رساند. چنانچه شناخت زیادی روی کیفیت روغن چرخ خیاطی سفید و زرد ندارید ما در فروشگاه نخ سوزن با خیال راحت مرغوب‌ترین روغن چرخ را به شما معرفی و عرضه می‌کنیم.

معرفی بهترین روغن چرخ خیاطی

هنگام خرید روغن چرخ خیاطی خانگی یا صنعتی لازم است به چند نکته مهم توجه کنید:

  • حتماً برندهای شناخته شده روغن چرخ مثل آذران، اطلس و همچنین نیلوفر و صدر را انتخاب کنید.
  • لازم است بعد از برند محصول به رنگ و شکل و ترکیبات پارافینی روغن چرخ هم اهمیت دهید. معمولاً روغن چرخ‌های سفید مثل روغن چرخ آذران کیفیت بهتری دارند.
  • تا حد ممکن از روغن چرخ‌های زرد استفاده نکنید؛ چون ناخالصی‌های موجود در روغن به چرخ شما آسیب وارد می‌کند.

برای استفاده از چرخ خیاطی به نکات زیر توجه کنید:

  • قبل از روغن کاری چرخ خیاطی خیاطی اول از همه چرخ را تمیز کنید.
  • به تمام قسمت‌های چرخ خیاطی روغن نزنید فقط به قسمت‌هایی که روی آن‌ها نوشته شده oil روغن چرخ خیاطی بریزید.
  • پس از روغن کاری قطعات حتماً با چرخ خیاطی کار کنید تا ترکیبات روغن چرخ خیاطی یکجا نماند و سفت نشود.
  • بعد از روغن کاری چرخ خیاطی حتماً اضافه‌های روغن را با یک دستمال خشک پاک کنید.
  • هیچ‌گاه به پایه چرخ خیاطی و صفحه آن روغن نریزید؛ چون باعث چسبناک شدن این قسمت‌ها می‌شود‌.

معرفی بهترین روغن چرخ خیاطی

جایگزین روغن چرخ خیاطی چیست؟

روغن‌های چرخ خیاطی به ۲ گروه اصلی دسته‌بندی می‌شوند:

  • طبیعی
  • مصنوعی

در این میان روغن‌های طبیعی مثل روغن نارگیل یا روغن جوجویا می‌توانند جایگزین روغن چرخ خیاطی باشند؛ اما چون روغن‌های طبیعی شباهتی با ترکیبات روغن چرخ خیاطی مخصوص را ندارند پس بدون شک بعد از مدتی سفت می‌شوند و سبب قفل شدن قطعات چرخ خیاطی خواهند شد. در حالی که روغن‌های مصنوعی خصوصاً روغن با ترکیبات پارافینی جزو روغن‌های تخصصی چرخ خیاطی خانگی و صنعتی هستند که استفاده از این روغن‌ها برای افزایش طول عمر چرخ خیاطی‌ها بسیار لازم است. پس یادتان باشد هیچ‌گاه از روغن خوراکی برای روان کاری چرخ خیاطی خود استفاده نکنید.

قیمت روغن چرخ خیاطی صنعتی

با وجود به تنوع زیادی که در بین ترکیبات روغن چرخ خیاطی وجود دارد، بنابراین کارخانه‌های تولید روغن چرخ خیاطی خانگی و صنعتی نیز محصولات خود را با قیمت‌های متعددی عرضه می‌کنند؛ ولی به طور کلی عوامل زیادی مثل حجم محصول، برند، کیفیت، نوسانات قیمت نفت در بازار جهانی و… قیمت روغن چرخ خیاطی را دستخوش تغییرات زیادی می‌کند.

حرف آخر فروشگاه نخ سوزن

پس همان‌گونه که مشخص شده است ترکیبات روغن چرخ خیاطی در غلظت و چسبندگی مختلفی تولید می‌شود‌. به همین دلیل ما در فروشگاه اینترنتی نخ سوزن تلاش کرده‌ایم تا باکیفیت ترین روغن چرخ خیاطی خانگی و صنعتی را در اندازه‌های مختلف روانه بازار کنیم. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت مرغوب‌ترین روغن‌های چرخ خیاطی ساخته شده از پارافین مایع را در قیمت مناسبی به صورت آنلاین در هر نقطه از کشور تهیه کنید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *