حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

عیب یابی و رفع مشکلات متداول چرخ خیاطی

هیچ چیزی بدتر از خیاطی کردن با چرخ خیاطی هایی نیست که با مشکلات متداولی مواجه می شوند. بریده شدن نخ و یا دوخت درهم و برهم ، دوخت های جمع شده و … می تواند یک تجربه بسیار ناامید کننده را ایجاد کند. اما بیشتر این موارد بدون در نظر گرفتن مدل چرخ خیاطی شما قابل حل است. ما لیستی از برخی از مشکلات متداول چرخ خیاطی و راه حل های آنها را برای شما جمع آوری کرده ایم تا به سادگی بتوانید مشکلات خود را رفع کنید:

 

تهیه لوازم چرخ خیاطی نخ سوزن

 

شکستن و یا خم شدن سوزن

شکستن و یا خم شدن سوزن ها یک مسئله مشکل ساز است که می تواند خطرناک و همچنین آزار دهنده باشد. بهتر است همیشه از یک سوزن جدید برای هر پروژه جدید استفاده کنید. این موضوع باعث می شود از کند شدن و شکستن سر سوزن نیز جلوگیری شود که ممکن است با بافت پارچه آسیب برساند. حتما از سوزن های مناسب برای هر پروژه استفاده کنید. به طور مثال پارچه هایی مانند چرم ، وینیل یا جین به سوزن های تیز و محکم احتیاج دارند. اگر سوزن شما شکسته یا خم شده است ، بلافاصله خیاطی را متوقف کنید. سوزن شکسته را با دقت از محل سوزن چرخ خارج کرده و سوزن را با نوع صحیح برای پروژه خود جایگزین کنید ، حتماً آن را مطابق کتابچه راهنمای چرخ خیاطی خود نصب کنید. دوباره نخ را طبق اصول از سوزن عبور داده و پروژه خیاطی خود را ادامه دهید. اگر از سوزن به صورت صحیحی استفاده می کنید ، اما همچنان در مورد شکستن یا خم شدن آن مشکل دارید ، ممکن است مکانیزم مکانیکی چرخ مشکل داشته باشد که این امر به تعمیرات تخصصی نیاز دارد.

نخ پاره می شود

نوع نخ مورد استفاده را بررسی کنید. نخ های ظریفی که برای دوخت دستی طراحی شده اند برای استفاده در چرخ خیاطی مناسب نیستند. نخ های بالا و ماسوله شما نیز باید از یک جنس باشند. نخ اصلی خود را دوباره تنظیم کنید ، مطمئن شوید که هنگام تنظیم نخ پایتان را بر روی پدال فشار نمی دهید.

چرخ خیاطی برخی از دوخت ها را رد می کند.

دلایل مختلفی برای رد شدن بخیه ها توسط دستگاه شما وجود دارد. ابتدا بررسی کنید که سوزن شما به درستی نصب شده باشد ، خم نشده یا به طور دیگری آسیب ندیده باشد و اینکه از نوع مناسب سوزن برای پروژه خود استفاده می کنید. اگر سرعت باز شدن نخ بالایی با ماسوله یکی نباشد، ممکن است این مشکل پیش بیاید.

هر دو نخ بالای چرخ و نخ ماسوله را بررسی کرده و دوباره آن ها را تنظیم کنید. اگر دستگاه شما هنوز دوخت ها را رد می کند، ممکن است هنگام زمان بندی مشکلی ایجاد شده باشد که به تعمیرات تخصصی نیاز دارد.

کشش ماسوله تنظیم نیست

اگر مرتبا با این مشکل مواجه می شوید ماسوله را بررسی کنید. این موضوع به خصوص در ماسوله های پلاستیکی رایج تر است زیرا به راحتی شل می شوند و از جای خود خارج می شوند. سعی کنید از یک ماسوله فلزی جدید تغییر دهید و ببینید که آیا این مسئله را حل می کند و یا خیر.

 

فروش چرخ خیاطی را از نخ سوزن بخواهید

 

دوخت ها در پارچه جمع می شوند

این یکی ممکن است یک از مشکلات اساسی چرخ خیاطی  باشد اما می تواند مشکل از تکنیک استفاده شما نیز باشد. ابتدا نحوه دوخت خود را تنظیم کنید. حین خیاطی اطمینان حاصل کنید که کل پروژه شما پشتیبانی می شود. وزن پارچه به تنهایی می تواند به اندازه ای باشد که با کشیدن شدن به سمت پایین میز چرخ خیاطی باعث شود  دوخت ها جمع شود، بنابراین اجازه ندهید که پارچه در حین کار از روی میز جدا شود. بگذارید پارچه به سادگی زیر دوخت برود و از کشیدن پارچه برای صاف کردن آن هنگام دوختن خودداری کنید. اگر هنوز در چرخ کردن پارچه حرفه ای نشده اید می توانید قبل از شروع به خوبی آن را توسط سوزن ته گرد به یکدیگر وصل کنید!

چرخ نمی دوزد و یا با فشردن پدال سوزن حرکت نمی کند

غیر معمول نیست که با چرخاندن چرخ دستی ، به دستگاه خود کمی کمک کنید تا کار خود را شروع کند، به خصوص هنگامی که تازه میخواهید دوخت را شروع کنید. با این حال ، اگر شما نیاز دارید که چرخ را مجبور به چرخش کنید ، یا دستگاه پس از کمی دوختن، کار خود را متوقف میکند به احتمال زیاد ، پارچه شما برای دوختن دستگاه بسیار ضخیم است و ادامه تلاش شما به دستگاه آسیب می رساند. اگر مطمئن هستید که با پارچه ای ضخیم کار نمی کنید ، مطمئن شوید که سوزن شما به درستی نصب شده است و از نوع مناسب آن است. سوزن را جدا کنید تا بررسی کنید که خم نشده باشد. اگر پس از بررسی این نکات هنوز هم در مورد دوختن دستگاه مشکلی دارید ، راهنمای چرخ خیاطی خود را برای نکات تمیز کردن و نگهداری آن بررسی کنید.

نخ از سوزن خارج می شود

این مشکل می تواند بسیار آزار دهنده باشد! زیرا شما به سختی سوزن را نخ کرده اید و به محض اینکه شروع به دوختن می کنید ، نخ از سوزن خارج می شود. خوشبختانه ، رفع این مشکل آسان است. قبل از نخ کردن دستگاه ، مطمئن شوید که سوزن در بالاترین نقطه خود قرار دارد. برخی از چرخ خیاطی ها همچنین دارای عملکرد “بالا / پایین” هستند که به شما امکان می دهد سوزن را به صورت خودکار به بالاترین یا پایین ترین نقطه خود برسانید یا آن را خارج کنید.

دستگاه در حال کار است ، اما سوزن حرکت نمی کند

اگرچه در ابتدا گیج کننده است ، این مشکل یک راه حل ساده دارد. ماسوله دستگاه شما به احتمال زیاد در حالت درستی تنظیم نشده است ، بنابراین بررسی کنید که اهرم برای ماسوله شما در وضعیت صحیح قرار داشته باشد.

تنظیمات کوک تزئینی کار نمی کنند

اگر دستگاه شما دارای انواع مختلفی از کوک های تزئینی است ، اما به نظر می رسد کار نمی کند ، اولین قدم بررسی تنظیمات طول و عرض کوک ها است. بسیاری از کوک های تزئینی به منظور ظاهر مناسب به تنظیمات خاصی احتیاج دارند. کتابچه راهنمای خود را دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید تنظیمات مورد نیاز را به درستی انجام داده اید.

 

 

No votes yet.
Please wait...
darkoob
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران - خیابان خیام - بن بست اویسی - پلاک 1 - واحد 2
02155892150
info[at]nakhsoozan.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X