حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تفاوت بین ماشین های خانگی و صنعتی چیست

خرید چرخ خیاطی

تفاوت بین ماشین های خیاطی خانگی و صنعتی چیست؟
یکی از سوالات رایج در مورد چرخ های خیاطی این است که تفاوت بین ماشین های خیاطی خانگی و صنعتی چیست ؟ این سوال فقط از طرف کاربرانی که تازه وارد دنیای خیاطی شده اند مطرح نمی شود بلکه حتی افرادی که به صورت حرفه ای به کار خیاطی و یا گلدوزی با ماشین مشغول هستند نیز در برخی موارد تفاوت بین این دو ماشین را نمیدانند.
در این مقاله ما قصد داریم تا به بررسی تفاوت های بین ماشین چرخ خیاطی خانگی و صنعتی بپردازیم تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود آن را تهیه فرمایید. بنابراین ، اگر نمی دانید که آیا باید برای خرید یک ماشین خیاطی خانگی سرمایه گذاری کنید ، یک مدل صنعتی را تهیه کنید، در ادامه همراه ما باشید:

 

فروش چرخ خیاطی نخ و سوزن

آیا تفاوتی بین ماشین چرخ خیاطی خانگی و صنعتی وجود دارد؟
وجود تفاوت میان این دو ماشین امری بدیهی است. اگرچه ماشین های خیاطی خانگی و صنعتی ممکن است اجزای مشابهی مانند موتور سوزن، سوزن و … ، داشته باشند اما روش های استفاده از آن ها بسیار متفاوت است بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از مهمترین تفاوت هایی که باید توجه داشته باشیم بیاندازیم:
پارچه ای که استفاده می شود
ماشین های چرخ خیاطی خانگی تولید شده اند تا بتوانند بیشتر مواد مورد نیاز در یک خانه را اداره کنند. این امر باعث می شود که آن ها در برخورد با بیشتر پارچه های سبکی که ممکن است نیاز به تعمیر یا دوخته شدن در خانه داشته باشند ، انعطاف پذیر باشند.
ماشین های چرخ خیاطی صنعتی در مقیاس بسیار بزرگتری کار می کنند. این ماشین ها غالباً با پارچه های ضخیم تر و سنگین کار می کنند که به طور تکراری در طول روز در یک محیط صنعتی دوخته می شوند. اغلب افرادی که صاحب یک چرخ صنعتی هستند، می توانند روی دوختن موارد خاص که به یک ماشین با دوام تر و قوی تر نیاز دارند تمرکز کنند.

تفاوت در هدف
ماشین های چرخ خیاطی خانگی به گونه ای طراحی شده اند که هر چند ساعت یکبار مورد استفاده قرار می گیرند و کاربر قادر است به راحتی یک پروژه جدید را متوقف و یا شروع کند. این کار موضوع نشانگر نحوه انجام دوخت های خانگی است.
اما ماشین های چرخ خیاطی صنعتی برای حجم کار سنگین تر طراحی شده اند. این دستگاه ها قادرند ساعات طولانی تری را به نسبت چرخ های خانگی کار کنند و پروژه های بزرگ و حجیم را به اتمام برسانند. اگر در مورد پروژه های خیاطی خود جدی هستید و نیاز به استفاده مداوم از چرخ خیاطی خود دارید ، بهتر است از یک مدل صنعتی استفاده کنید.

 

بهترین انواع چرخ خیاطی را از نخ و سوزن بخواهید

تفاوت در مؤلفه ها
از آنجا که ماشین های صنعتی باید ساعت های طولانی را به کار مشغول باشند. جای تعجب نیست که از برخی از اجزای بسیار سنگین در آن ها استفاده شده باشد. از موتور گرفته تا میله ها و قطعات مکانیکی که باعث کار دستگاه می شود ، همه در هر دو دستگاه کار یکسانی را انجام می دهند ، اما تفاوت آن به راحتی قابل مشاهده است.
چرخ های صنعتی تقریباً از فلز جامد ساخته شده اند در حالی که ماشین های چرخ خیاطی خانگی عمدتا از پلاستیک ساخته شده اند. بسیاری از مارک های برتر دارای چرخ خیاطی “سنگین” هستند که با فلز بیشتری نسبت به سایر ماشین های خانگی ساخته می شوند و بسیاری از آن ها دارای موتورهای قدرتمندتری هستند. این ماشین ها برخی از بهترین ویژگی های ماشین های خانگی و صنعتی را ترکیب می کنند و اغلب برای افرادی که نیاز به انعطاف پذیری و دوام در دستگاه خریداری شده دارند ، ساخته می شوند.

تشخیص یک ماشین چرخ خیاطی صنعتی از یک چرخ خانگی به راحتی با نگاه کردن به موتور آن صورت می گیرد. چرخ های صنعتی دارای موتورهای عظیمی هستند که به آنها متصل شده اند تا بتوانند از طریق آن ها ساعت های طولانی به کار مشغول باشند ، در حالی که ماشین های خانگی دارای موتورهای کوچکتر و جمع و جور تر هستند که قادرند تنها فشار هایی که از طریق کارهای کوچک به آن ها وارد می شود را تحمل کنند. این امر همچنین باعث می شود آنها کوچکتر ، سبک تر و مناسب تر باشند. چیزی که معمولاً در دستگاه های صنعتی قابل اجرا نیست.
یکی دیگر از دلایل اختلاف در قطعات این است که ماشین های صنعتی به طور معمول هزینه های بیشتری نسبت به ماشین های خانگی دارند. این امر به این دلیل است کسب و کارها، به دلیل الویت های کاری خود، قادرند هزینه های بیشتری بابت چرخ خود و امکاناتی که از آن انتظار دارند بپردازند.
در صنعت خیاطی ماشین هایی که بتوانند سریعتر و با مشکلات کمتری عمل کنند به معنای پول بیشتر برای تجارت هستند، بنابراین ارزش سرمایه گذاری را دارند. اما در خانه که خیاطی یک سرگرمی است ، سرعت و کارایی یک دستگاه صنعتی کاربردی نداشته و از لحاظ مالی نیز به صرفه نیست.
هر دو نوع ماشین های خیاطی صنعتی و خانگی، مزایای خود را داشته و همه چیز به آنچه کاربر از امکانات چرخ خیاطی خود انتظار دارد بستگی دارد. اگر به ماشینی احتیاج دارید که بتواند کارهای زیادی را که در طول روز انجام می دهید مدیریت کند ، یک ماشین صنعتی احتمالاً همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. حتی اگر در داخل خانه کار می کنید اما می خواهید دستگاه خود را به دستگاه کمی حرفه ای تر ارتقا دهید ، باز هم چرخ های خیاطی صنعتی گزینه ای مناسب هستند. توصیه می کنیم با توجه نیازها و علایق خود با ما تماس بگیرید تا ما بتوانیم دستگاه مناسبی را به شما پیشنهاد کنیم.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
darkoob
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران - خیابان خیام - بن بست اویسی - پلاک 1 - واحد 2
02155892150
info[at]nakhsoozan.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X