وبلاگ

انواع لوازم چرخ خیاطی

اگر بخواهیم یکی از کاربردی ترین ابزارهای منزل، آن هم در گذشته را خدمت شما معرفی کنیم، بدون شک چرخ خیاطی را نام میبریم. ابزاری دوست داشتنی که اکثریت ما خاطره ای لذت بخش از نشستن مادران و مادربزرگانمان در پشت آن و دوخت انواع لباس ها داریم. اما متاسفانه در خانه های مدرن امروزی به ندرت می توانید چرخ خیاطی ببینید. هر چند که پیشرفت علم و تکنولوژی منجر شده تا چرخ خیاطی ها تفاوت بسیار گسترده ای با انواع مدل قدیمی داشته باشند. اینجاست که ذهن ما به سمت این سوال سوق پیدا می کند؛ انواع لوازم چرخ خیاطی کدام است؟ لوازم جانبی آن چیست و چگونه باید آنها را تهیه کرد؟ خوشبختانه سایت نخ سوزن از جمله سایت های فعال در این حوزه است که کمک می کند در بهترین شرایط به دوخت و دوز بپردازید.
در این مقاله با توجه به اهمیت این موضوع و با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال خرید انواع لوازم چرخ خیاطی هستند، در نظر داریم شما را با لوازم جانبی این محصول دوست داشتنی و خاطره انگیز آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
انواع لوازم چرخ خیاطی را بشناسید.

 

تهیه لوازم خیاطی

اگر قصد خرید چرخ خیاطی را دارید، مطمئنا آشنایی با انواع لوازم چرخ خیاطی به شما کمک خواهد کرد تا تصمیمات درست تری را در این زمینه اتخاذ نمائید. این لوازم عبارتند از:

*ماسوره

منظور از ماسوره، قرقره‌ ای کوچک است که در پایه چرخ و در قسمت زیرین سوزن و نعل و البته داخل ماکو جایگذاری می شود تا نخ دوم برای قلاب بخیه از جانب آن تامین شود. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، انواع مختلفی از ماسوره اعم از شیشه ای، فلزی، پلاستیکی و اخیرا ماسوره های آماده و دارای نخ، تولید و به بازار ارائه شده است.

*ماکو

ماکو را میتوان از جمله مهم ترین و کاربردی ترین انواع لوازم چرخ خیاطی به حساب آورد. اصلی ترین وظیفه ماکو هم، محافظت از چرخش ماسوره است. بدون وجود ماکو، هیچگاه قادر به دوخت و دوز نخواهید بود. همچنین اگر تمایل به تنظیم نخ دارید، باید به سراغ تنظیم ماکوی چرخ خیاطی بروید. در بسیاری از مواقع دوخت بد و نامنظم بر روی پارچه به واسطه معیوب بودن ماکو به وجود می آید. این مسئله را باید به خاطر داشته باید که ماکوی چرخ خیاطی های گلدوزی و دستی در انواع مختلفی به بازار ارائه شده اما ماکوی اکثر چرخ های خیاطی به یک شکل می باشد. هر چند استثناهایی وجود دارد، مانند ژانومه ۸۱۳ یا سری چرخ خیاطی های الکترونیک ژانومه دارند. توصیه می شود قبل از خرید ماکو حتما با کارشناسان و متخصصان سایت نخ سوزن ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات کاملی در این حوزه در اختیار شما قرار دهند.

*پیچ گوشتی چرخ خیاطی

زمانی که چرخ خیاطی شما با مشکلی مواجه می شود و سعی در رفع گیر و دیگر عیوب چرخ خود دارید مسلما پیچ گوشتی متناسب با چرخ خیاطی به کارتان می آید. حتی در برخی موارد در راستای سفت کردن اتصالات نیز میتوانید به سراغ این ابزار کاربردی بروید.

*پدال

همچون پدال ماشین ها، پدال در چرخ خیاطی با هدف چرخاندن چرخ خیاطی مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله به کمک نیروی برق ارسال شده توسط دینام، چرخ ها را به حرکت در می آورد. پدال در واقع وسیله ای برای کنترل سرعت دوخت است که در تمیز و درست دوخته شدن پروژه بسیار موثر است. شما با استفاده از پدال در هنگام دوخت می توانید سرعت حرکت سوزن را متناسب با نوع دوخت تنظیم کنید. این قطعه می تواند تاثیر به سزایی در سهولت دوخت داشته باشد. تنها در هنگام استفاده از آن باید قادر به ایجاد تعادل بین دوخت و حرکت پای خود باشید. در برخی از انواع چرخ خیاطی می توانید برای کنترل پدال از دست خود استفاده کنید. امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته، انواع مختلفی از پدال به بازار معرفی شده که میتوانید با توجه به نوع چرخ خیاطی خود، مناسب ترین نوع موجود را انتخاب نمائید.

کلام آخر

در این محتوا شما را با انواع لوازم چرخ خیاطی و البته عملکرد و کارآیی هرکدام از آنها آشنا کردیم. حال می دانید که هرکدام از این محصولات در چه راستایی کاربرد دارند و برای کدام یک از انواع چرخ خیاطی موجود در بازار مناسب است. با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی در این حوزه در اختیار شما قرار دهند.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “انواع لوازم چرخ خیاطی

دیدگاهتان را بنویسید